3A Consulting Oy

SOLIDWORKS ievērojami saīsina laiku no projektēšanas procesa līdz gatavam produktam
Programmatūra nodrošina iespēju strādāt ar daudzpusīgiem klientiem un to projektiem radot kvalitatīvu gala rezultātu
Markforged 3D drukas printeris drukā izdrukas, kas ir noturīgas pret apstrādes rūpniecībā izmantotajām augstajām temperatūrām

Jau no paša sākuma, darbs ar SOLIDWORKS bija pāsrteidzoši viegls un tūlītēji pieejams – mums nebija nepieciešamas padziļinātas apmācības, jo 3D pasaule kļuva vienkārši izprotama. Kā viens no mūsu darbiniekiem teica – pāreja uz SOLIDWORKS bija tas pats kas pārkāpt no VW Beetle uz Rolls Royce – viegli un neapšaubāmi.

PROBLĒMA

Projektēšanas uzņēmums “3A Consulting Oy” tika dibināts 1992. gadā un, tā galvenais birojs atrodas Ītalā Somijā, savukārt paši inženieri strādā Tamperē. Uzņēmums nodarbina 14 darbiniekus, kuri ikdienu darbojas ar speciālo mašīnu un iekārtu projektēšanu, kā arī ar produktu izstrādes projektiem apstrādes un mašīnbūves nozarēm. Uzņēmuma pakalpojumu klāstā ir arī 3D modelēšana, 3D druka un pilna dokumentācijas izstrāde ražošanas, montāžas un ekspluatācijas uzsākšanai. Lai veiksmīgi darbotos un radītu inovatīvus produktus, uzņēmumam bija nepieciešama 3D projektēšanas programmatūra, kuru būtu iespējams integrēt uzņēmuma jau esošajā Datu pārvaldības sistēmā. Tāpat, bija nepieciešams 3D drukas risinājums, kas spētu drukāt modeļus ar augstas temperatūras toleranci.

RISINĀJUMS

Sākotnēji, uzņēmums 3A Consulting Oy izmantoja dažādas 3D projektēšanas programmatūras, līdz 2005. gadā tika pieņemts lēmums pāriet uz vienotu – SOLIDWORKS. Uzņēmuma darbinieki lieto 3 SOLIDWORKS licences, un laika gaitā ir gūta pārliecība, ka SOLIDWORKS ir ikdienā neaizstājams instruments. Lai veiksmīgāk izpildītu uzsāktos projektus, 2017. gadā uzņēmums iegādājās arī Markforged 3D printeri.

Izpilddirektors Mauri Takala uzņēmumā sāka strādāt 1995. gadā. ”Tradicionālā izpilddirektora loma no mana amata atšķiras ar to, ka es ļoti daudz projektēju, atrodoties mūsu lielāko klienta telpās, un gandrīz nekad nesēžu manis vadītā uzņēmuma birojā. Savulaik, pārcēlos uz klienta uzņēmumu, lai 3A Consulting vārdā veiktu projektēšanas darbus, un, pateicoties šī klienta ieteikumiem mūsu komandai pievienojās vēl pāris inženieru. Patlaban mēs nodarbinām 14 darbiniekus un mūsu klientu vajadzībām ir pieejami darbinieki projektēšanā, ražošanas vadībā, rezerves daļu tirdzniecībā, vadībā, kā arī montāžas darbos. Tātad – mēs esam spējuši piedāvāt mūsu klientiem daudzpusīgu pakalpojumu,” stāsta Mauri.

Projektēšanas vadītājs Jari Koivu 3A Consulting strādā jau 15 gadus un SOLIDWORKS programmatūru viņš izmanto savā ikdienas darbā. ”Darbojamies gan kā apakšuzņēmējs, gan arī piedāvājam projektēšanas un 3D drukas pakalpojumus. Mūsu koncepcija ir no idejas izveidot gatavu produktu, kuru klients var paņemt sev līdz, izdrukātu 3D formātā. Tradicionāli, tiekoties ar klientu, uz rūtiņu papīra izveidojam produkta aprises un apspriežam materiālu alternatīvas. Pēc tam projekta uzmetums tiek skenēts SOLIDWORKS programmatūrā lai novērtētu, vai ideja būs darbspējīga. Ar Markforged 3D drukas printeri, mēs varam drukāt modeļus arī nelielos daudzumos, kas palīdz nodrošināt to, lai klients gatavos produktus, kā piemērus un testa versijas varētu paņemt sev līdzi.”

Jau no paša sākuma SOLIDWORKS tika integrēts uzņēmuma datu pārvaldības programmatūrā. ”Mums bija nepieciešama tāda 3D CAD programmatūra, kuru mēs varētu savienot ar mūsu produktu datu pārvaldības sistēmu. SOLIDWORKS bija šim procesam atbilstošs, un tika ievērojami samazināts laiks, kas tiek patērēts uzsākot projektēšanas procesu līdz gatavā produkta radīšanai. Viens no iemesliem, kādēļ mūsu klienta uzņēmums piekrita apsvērt SOLIDWORKS programmatūras izmantošanu, bija tā atpazīstamība un plašā sastopamība. Kad prezentējām SOLIDWORKS iespējas, vadības atbilde bija ”nu, varam jau apskatīties…”. Pie mums ieradās PML Group pārstāvis, lai iepazīstinātu ar programmatūru, un pēc neilga brīža mēs sapratām, ka ar šī risinājuma palīdzību mēs visus datus varēsim apkopot vienuviet. PLM Group ir kompetents un labs sadarbības partneris; īpaši patīkami sadarboties ir ar klientu atbalsta darbiniekiem. Tiešsaistes atbalsta vietne darbojas labi, un mēs vienmēr esam saņēmuši kvalitatīvu pakalpojumu. Noderīgi ir arī semināri par programmatūras jaunajām versijām, jo mēs katru gadu atjauninām mūsu licences, lai ar programmatūru sasniegtu maksimāli labus rezultātus gan ikdienas darbos, gan darbojoties mūsu klientu projektos,” turpina Jari.

3AConsulting_Jari_Mauri
Mauri Takala and Jari Koivu.

No Volkswagen Beetle līdz Rolls Royce.

Uzņēmumā SOLIDWORKS tiek izmantots jau vairāk nekā 10 gadu. ”Sākotnēji, 2D modeļu projektēšanas atbalstam izmantojām AutoCAD un citas 3D CAD projektēšanas programmas. Toreiz, 3D projektēšanas iespējas vēl bija tikai izpētes stadijā, tādēļ to izmantoja tikai pāris uzņēmumi. 2005. gadā gan mūsu, gan mūsu klientu uzņēmums iegādājās SOLIDWORKS un piegādātājs bija CadOn Oy (tagadējais PLM Group). Iegādājāmies vairākas SOLIDWORKS 3D CAD licences un nodrošinājām mūsu darbiniekiem pielāgotu risinājumu. Programma, jau no paša sākuma, bija viegli apgūstama un uzreiz izmantojama, tādēļ nebija nepieciešama padziļināta apmācība. Es spēju projektēt vairākas mērierīces no sākuma līdz beigām, neapmeklējot nevienu ar šo tēmu saistītu kursu, t.i. programmatūra bija patiešām viegli apgūstama, un tas mums ietaupīja daudz laika. SOLIDWORKS programmatūrā ir ņemta vērā projektēšanas darba gaita, un programmatūra paātrina inženieru darbu, jo konfigurāciju var izmantot dažādās komplektācijās. Ir ņemts vērā arī tas, ka katrs projektētājs strādā atšķirīgi. Aplūkojot modeļus SOLIDWORKS programmatūrā, ir iespējams saskatīt katra inženiera rokrakstu. Viens no mūsu darbiniekiem reiz teica, ka pāreja uz SOLIDWORKS bija tas pats, kā pārsēšanās no Volkswagen Beetle uz Rolls Royce automobili,” stāsta Jari.

Mauri papildina: ”Esam izmantojuši SOLIDWORKS Premium programmatūrā iekļautās stiprības kontroles funkcijas un rīkus. Tās ir noderīgas, jo programmatūra ļauj ātri veikt dažādus stiprības aprēķinus un mērījumus. Aprēķini ir aplūkojami nevis formulu, bet gan vizuālā formātā. Pateicoties šai iespējai, projektētājs samazina izstrādes laiku, un arī klienti ir apmierināti jo ar sarkanu krāsu tiek iezīmētās vietas kuras nepieciešams uzlabot. Pozitīvi ir arī tas, ka ir iespējams iegūt krāsainus sarežģītu mašīnu šķērsgriezumus, kā arī animācijas. Šīs funkcija ir noderīga, kad nepieciešams prezentēt iespējamo gala produktu.”

Markforged printeris tika izvēlēts pateicoties tā izmantojamo materiālu variācijām. ”3A Consulting darbojas ar dažādu mašīnu detaļu projektēšanu, un tā ir viena no mūsu lielākajām produkcijas grupām. Apstrādes rūpniecībā materiāliem ir jābūt noturīgiem pret dažādu temperatūru ietekmi, tādēļ drukas materiālam ir ļoti liela nozīme. Daudzi šīs klases printeri var drukāt tikai poliamīdu, kas, ņemot vērā mūsu prasības, nav pietiekoši izturīgs. Savukārt, Markforged materiāliem tiek pievienotas šķiedras, kas uzlabo tā noturību pret temperatūras ietekmi. Šobrīd pētām drukas iespējas mūsu uzņēmumā un, līdz šim, iegūtie rezultāti ir apmierinoši. Šis printeris ir bijis solis pareizajā virzienā un materiāls ir ļoti noderīgs mūsu uzņēmējdarbības jomā,” stāsta Jari.

Prasmes un lokācija palīdz darboties nozīmīgos projektos

3A Consulting ir atvēlēta svarīga loma Somijas inovāciju projektā Linnan Kehitys. Linnan Kehitys sadarbojas ar Somijas Satiksmes pārvaldi un Somijas Valsts dzelzceļu to staciju apkārtnes sakārtošanas ietvaros. Pirmo projekta stadiju veic Ītalā, kur atrodas uzņēmuma galvenais birojs. ”Iesaistījāmies projekta izstrādē, jo iniciatoru vēlme bija izmantot vietējās zināšanas, turklāt, mūsu uzņēmums piedāvā šādiem projektiem piemērotus projektēšanas pakalpojumus. Projekta mērķis ir īstenot viedas nojumes, kuru variācijas diapazons ir no vienkāršām līdz sarežģītām konstrukcijām. Projekta pirmajā stadijā tiks atklāta Ītalas dzelzceļa stacija ar pirmo mākslas nojumi Somijā,” stāsta Jari. Jari turpina: ”Tiks radīta nojume, kurā atspoguļojas vietējā māksla. Ītala ir pazīstama ar stikla ražošanu un naivisma mākslas novirzienu, un kā materiālu šajā projektā var izmantot tikai pret laika apstākļu ietekmi noturīgu tēraudu. Turklāt, tērauda virsma netiks apstrādāta ļaujot tai rūsēt. 3A Consulting bija atbildīgi par visu nojumes projektēšanu, un šis mums ir patiesi izdevies projekts, kuru spējam paveikt pateicoties SOLIDWORKS.”

3AConsulting_katos
Iittala art canopy in SOLIDWORKS.

”Klientu un sadarbības partneru acīs mums ir uzticama partnera slava, un arī turpmāk vēlamies noturēt šo statusu. Kad atsevišķiem klientiem veicam nelielus projektēšanas darbus, viņi nereti par zemu novērtē projektēšanai nepieciešamo laiku. Mēs savu darbu cenšamies paveikt rūpīgi un bez kavēšanās. Tam ir liela nozīme, lai arī klientam var likties, ka darbam patērēts pārāk daudz laika. Kad klients saņem galīgo produktu – jautājumu vairs nav. Bez SOLIDWORKS programmatūras projektēšanas process būtu ievērojami lēnāks un daļa no darbiem – neiespējama. Tas, kas attiecas uz 3D druku, patlaban vēl atrodamies izmēģinājuma stadijā. Atbilstoši klientu vajadzībām un vēlmēm iegādājamies visus jaunākos instrumentus, turklāt 3D drukāšana kā darbības veids mūs interesē aizvien vairāk, jo ar tās palīdzību ir izdevies sasniegt labus rezultātus. SOLIDWORKS arī turpmāk būs 3A Consulting pamata programmatūra – ar to mēs paveicam brīnumus,” piebilst Jari.

iittala_katos_plmg_3aconsulting
Iittala art canopy.

Bildes: Tanja Lupari/Linnan Kehitys Oy