Albin Components AB

  • Ievērojami samazinās ražošanai nepieciešamais laiks
  • Ievērojami samazinās cilvēkresursu laika izmantošana rīku ražošanai
  • Samazinās izmaksas: 4.000 – 5.000 EUR

“Iegādājoties un ikdienu izmantojot 3D drukas printeri, esam samazinājuši mērinstrumentu izstrādes un ražošanas laiku no aptuveni sešām nedēļām līdz divām dienām. Ja uzzinam, ka ir nepieciešams jauns instruments, tad varam to izdrukāt vienas nakts laikā un, to ir iespējams likt lietā ražošanas daļā jau nākošajā dienā.”

PROBLĒMA

Albin Components specializējas smago kravas auto, automobiļu un celtniecības transmisiju izstrādē un ražošanā. Uzņēmumam bija nepieciešams samazināt ražošanas un darbinieku pavadīto laiku rīku izstrādei. Šobrīd, 3D druka ir viņu labākais palīgs.

RISINĀJUMS

Zviedru uzņēmums Albin Components AB, kurš darbojas Kristinehamnā, izmanto iespaidīgus uzņemējdarbības priekšrocības kopš ikdienas darbā tiek izmantots PLM Group piedāvātais Markforged 3D drukas printeris specifisku daļu ražošanai

Uzņēmums ir apakšpiegādātājs, kas izstrādā un ražo transmisijas aprīkojumu, kā zobratus un ierievjus, kurus izmanto galvenokārt smago kravu automobiļos, kā arī autobūves un būvniecības nozares lietotajā aprīkojumā. Albin Components izvēlējās Markforged 3D druka sprinteri, jo tas spēj drukāt tiem nepieciešamās daļa sno dažādiem un izturīgiem materiāliem. Viņu mērķis bija aizstāt tādu materiālu kā tēraudu ar, piemēram, oglekļa šķiedrām u.c.

 

Samazinam izpildes laiku un izdevumus
“Iegādājoties un ikdienu izmantojot 3D drukas printeri, esam samazinājuši mērinstrumentu izstrādes un ražošanas laiku no aptuveni sešām nedēļām līdz divām dienām. Ja uzzinam, ka ir nepieciešams jauns instruments, tad varam to izdrukāt vienas nakts laikā un, to ir iespējams likt lietā ražošanas daļā jau nākošajā dienā,” skaidro Albin Component ražošanas inženērijas nodaļas vadītājs Zlatans Okanovics. Viņš piebilst: “Turklāt mums izdevās būtiski samazināt instrumentu izgatavotāju darba stundas mēnesī. Tagad ir sasniegtas 80 stundas. Iepriekš bijām ļoti noslogoti, tādēļ daļu no instrumentu ražošanai nepieciešamā darba apjoma uzticējām ārējiem piegādātājiem. Tagad, pavisam vienkārši, varam paveikt šos uzdevumus paši. Kopumā, šādi ietaupām 4000–5000 EUR katru mēnesi”

Viņš piebilst, ka tagad ir iespējams ļoti ātri izdrukāt daļas, kas tiek izmantotas mērījumu programmu pilnveidei. Tas nozīmē, ka ir būtiski samazinājies ražošanas izpildes laiks.

Uzņēmums izmanto printeri arī iekšējām vajadzībām, ražojot daļas, kas nodrošina vadībai un mārketinga nodaļas darbiniekiem skaidru priekšstatu par jauno daļu faktisko izskatu.

Tūlītēji ieguvumi
Uzņēmums jau vairākus gadus izmanto PLM Group nodrošināto programmatūru SOLIDWORKS 3D CAD, lai izstrādātu ražošanas aprīkojumu, piemēram, mērinstrumentiem un fiksācijas darbiem paredzētus stiprinājumus. Turklāt, programmatūra tiek izmantota, lai simulētu kopsalikumu procesus un izveidotu arī darba iekārtu izmantošanas norādījumus.

Zlatans Okanovičs apgalvo, ka bija nepieciešama tikai diena, lai sāktu darbu ar 3D printeri, un to var lieliski izmantot kopā ar SOLIDWORKS. “Tas ir ļoti vienkārši izmantojams. Mēs ievietojam mākoņa programmatūrā savu dizainus STL failu formātā un lejupielādējam no mākoņa printerī. Pēc tam esam gatavi drukāt daļas. Šobrīd 3D drukāšana mūsu darbā tiek izmantota tikpat dabiski kā 3D CAD, un turpmāk mēs to iekļausim savā ražošanas procesā vēl pilnvērtīgāk.”

Radošums, radošums, radošums…
Zlatans Okanovičs min arī kādu interesantu veidu, kā 3D druka ir veicinājusi esošo daļu uzlabošanu, proti, kāda apaļa mērinstrumentu stiprinājuma ražošanu. Stiprinājuma apaļā forma tika izvēlēta, jo to vajadzēja ražot no tērauda. “Mēs labprāt izdrukātu šo daļu ar 3D printeri, tomēr tā bija pārāk liela šai iekārtai. Mūsu inženieri meklēja risinājumu, un kāds no viņiem ierosināja mainīt priekšmeta formu. Izmantojot 3D druku, vairs nebija nepieciešams veidot apaļu daļu, tāpēc tagad tai ir cita forma un to var ātri izdrukāt.”

Cieša 3D sadarbība
Zlatans Okanovičs slavē sadarbību ar PLM Group un stāsta: “Mēs ilgstoši un cieši sadarbojamies, kopš ieguldījām līdzekļus SOLIDWORKS iegādē. Cik ilgi vien iespējams, mēs lūkojamies uz PLM Group kā vienīgo šāda tipa inženerijas rīka piegādātāju un ceram uz tik pat patīkamu un noturīgu sadarbību arī nākotnē!”