Baser

Baser projektē un ražo saulessargu pamatnes. Ar SOLIDWORKS uzņēmums atklāja, ka viņi varētu labāk sadarboties ar saviem piegādātājiem.

Izaicinājums

Savas darbības sākumā jaunuzņēmumi piedzīvo grūtības. Naudas piesaistīšana prasa pūles, taču galveno darbības rezultātu sasniegšanai ir nepieciešama nauda, kuras tiem nav.

Tieši šādā stāvoklī bija Dānijas jaunuzņēmums “Baser”. Uzņēmums projektē un ražo saulessargu pamatnes. 2014. gadā rīkotājdirektore Jozefīne Esterbija (Josefine Østerby) nolēma īstenot sava tēva sapņus par jauna veida saulessargu pamatnes izveidi. Taču viņa ātri saprata, ka nav nepieciešamo resursu, lai atļautos uzticamu programmatūru projektēšanas procesa sākšanai.

Risinājums

SOLIDWORKS piedāvāja pievilcīgu alternatīvu dārgai CAD platformai – 12 mēnešu bezmaksas uzņēmējdarbības licenci. Tas palīdzēja “Baser” sākt savu ceļu — no jaunuzņēmuma naudas grūtībās līdz rentablam uzņēmumam, kas ir gatavs izaugsmei.

Koncepcijas apstiprināšana

“Baser” jau noteica, ka potenciālie pircēji novērtēs problēmas risinājumu ar viņu saulessarga ideju. Viņi bija pārliecināti, ka rada kaut ko tādu, kas atbilst lietotāju vajadzībām. Bet viņiem joprojām bija nepieciešama koncepcijas apstiprināšana, kas nozīmēja, ka viņiem bija jāizveido prototipi, lai palielinātu sākotnējo kapitālu.

“Baser” izmantoja SOLIDWORKS pilnā funkcionalitātē — no produkta projekta un renderēšanas līdz pārdošanai visa produkta kalpošanas laikā, kas padarīja to ļoti vērtīgu visam uzņēmumam. Un pats labākais? Pirmos 12 mēnešus tas bija bez maksas.

“Bezmaksas uzņēmējdarbības licences iegūšana mums bija īpaši nozīmīga, jo nekā savādāk mēs nevarētu sākt darbu ar SOLIDWORKS. Kad tu esi tik mazs… mēs bijām tikai trīs cilvēki… jums nav līdzekļu, lai iegādātos milzīgu programmatūru,” saka “Baser” rīkotājdirektore Jozefīne Esterbija.

Ardievu dārgie prototipi! Sveicināti izmaksu ietaupījumi!

Pirms  “Baser” jaunais produkts tika laists tirgū un sāka pelnīt naudu, tam bija jāveic vairāki fiziskie testi. Tradicionālais, bet pārmērīgi dārgais produktu testēšanas veids ir vairāku fizisku prototipu izveide. Fiziskā pārbaude nav tikai dārga, tā ir arī lēna.

SOLIDWORKS piedāvāja bagātīgu integrētu simulācijas lietojumprogrammu klāstu, kas ievērojami samazināja “Baser” ražojamo fizisko prototipu skaitu. Tas arī palīdzēja samazināt projektēšanas laiku, kā arī apstrādei, izmaksu aprēķiniem un pārbaudei nepieciešamo laiku. Tādējādi “Baser” varēja ātri un par konkurētspējīgu cenu nodrošināt augstas kvalitātes produktu.

Zīmola un produktu attīstības vadītāja Luīze Sandāla Ulmana papildina: “SOLIDWORKS ļāva ātri izveidot prototipus, lai mēs varētu pārbaudīt savus produktu veidus un piemērot izmaiņas SOLIDWORKS. Pēc tam vēlreiz izveidot prototipus un pārbaudīt, novērtēt un piemērot izmaiņas.”

Ātra un efektīva failu apmaiņa ar piegādātājiem.

Galvenā sūdzība par dažām CAD programmām ir tāda, ka piegādātāji, iespējams, nevar nolasīt savus failu formātus, tādējādi jūs tērējat dārgo laiku un resursus ilgiem konvertēšanas procesiem, kas nepieciešami failu koplietošanai. Failu koplietošana ar piegādātājiem (un klientiem) ir nepieciešama ražošanas procesa sastāvdaļa, un tai ir jāveicina efektivitāte. Tāpēc tam nevajadzētu būt problemātiskam.

Ar SOLIDWORKS “Baser” atklāja, ka viņi varētu labāk sadarboties ar saviem piegādātājiem. Iespēja sadarboties 3D režīmā vēl vairāk samazināja izmaksas un palīdzēja ātrāk nodrošināt labāku produktu.

“Mums ir daži līdzstrādnieki mūsu produktu izstrādē, un viņi izmanto SOLIDWORKS. Tāpēc ir lieliski, ka mēs lietojam vienu un to pašu rīku. Tādējādi varam atvērt viens otra failus un palīdzēt viens otram,” piebilda zīmola un produktu attīstības vadītāja Luīze Sandāla Ulmana.

Atbalsts nepieciešamajā laikā un vietā

Dažiem CAD pārdevējiem nav atbalsta uz vietas tur, kur tas ir visvairāk nepieciešams — vietējā līmenī un vietējā valodā. Turklāt ātra un ērta piekļuve ekspertu padomiem un pilnībā sertificēta atbalsta inženiera palīdzībai var nozīmēt atšķirību starp panākumiem un neveiksmēm – it īpaši, ja esat iesācējs.

Par laimi, “Baser” ne par ko nebija jāuztraucas.

“Reizēm saskaramies ar grūtībām un rodas problēmas darbā ar SOLIDWORKS, un “PLM Group” ļoti ātri palīdz tās atrisināt. Viņu klientu atbalsts ir profesionāls un izpalīdzīgs, tāpēc tā ir milzīga priekšrocība. Mēs jutām, ka viņi patiešām rūpējas par jaunuzņēmumiem un jaunuzņēmumu kopienu, tādēļ sadarbība ar viņiem bija acīmredzama izvēle,” paskaidro Luīze Ulmana.

Vai jūs darbojaties jaunuzņēmumā, kuru interesē SOLIDWORKS?
Piesakieties uzņēmēju programmai jau šodien!

Baser

“Es izmantoju SOLIDWORKS universitātē, tāpēc bija dabiski to izmantot arī “Baser”. Es sazinājos ar “PLM Group”, lai noskaidrotu, vai ir kāds risinājums, kurā mēs varētu bez maksas izmantot SOLIDWORKS. Mums tika piedāvāta uzņēmējdarbības licence, kas bija ideāli.”

Louise Sandahl Ullmann