DAVINCI development A/S

  • Kompleksas simulācijas tiek veiktas uzņēmumā nevis piesaistot papildus konsultantus
  • Izveidots ātrāks ceļš līdz precīziem un izmantojamiem rezultātiem
  • Iespējams ātri veikt daudzas analīzes iterācijas un izmantot iegūtos rezultātus galīgajā dizainā
  • Veiksmīga sadarbība starp projektētājiem un simulāciju speciālistiem
  • Veiksmīga komunikācija ar klientiem

PROBLĒMA

Inženierzinātņu konsultācijas uzņēmums DAVINCI development ir dibināts 2000. gadā un tā galvenā mītne atrodas Dānijas pilsētā Billundā. Uzņēmums saviem klientiem sevi pozicionē, kā pilnīgu un integrētu inženerijas partneri, kas ir izveidojis plašu 3D drukas laboratoriju. DAVINCI development biroji atrodas arī  Skovlundē netālu no Kopenhāgenas, Højbjerg pie Aarhus un Sønderborgā. Darbojoties ar jaunās sacīkšu automašīnas attīstības projektu, uzņēmumam bija nepieciešams spēt veikt efektīvu un precīzu aerodinamiskās plūsmas simulāciju automašīnas korpusam balstoties uz kompozītmateriāliem.

 

RISINĀJUMS

Saistībā ar neseno sacīkšu automašīnas inženerijas projektu, DAVINCI development ir investējuši un ieviesuši simulācijas programmatūru un guvuši neskaitāmus biznesa ieguvumus. Kompleksas simulācijas, kuras līdz šim veica papildus piesaistīti konsultanti, tagad tiek veiktas uzņēmuma iekšienē.

Sekundes tūkstošdaļa ir izšķiroša starp uzvaru un zaudējumu sacīkstēs. Ikvienas mazas detaļas optimizācija var padarīt sacīkšu auto ātrāku un tai pat laikā videi draudzīgāku. Agrāk, inženieriem bija nepieciešams būvēt fiziskus automašīnu modeļus un manuāli veikt to aerodinamiskos testus vēja tuneļos. Tagad, ar virtuālo plūsmas simulāciju, datu analīze ir kļuvusi gan ātrāka, gan ērtāka, gan daudz precīzāka.

Dāņu inženierzinātņu konsultanti DAVINCI development ir izstrādājuši DTC klases sacīkšu auto virsbūvi balstoties uz sava klienta – Hight Class racing – noteiktiem kompozītmateriāliem. Dalība šajā projektā radīja nepieciešamību pēc programmatūras risinājuma plūsmas simulācijai. Pēc neskaitāmiem dažādu piedāvāto risinājumu salīdzinājumiem, DAVINCI development izvēlējās SOLIDWORKS Flow Simulation un sadarbību ar PLM Group.

Ātri un precīzi rezultāti

Strukturālais speciālists Martins Ambo (Martin Ambo), DAVINCI development, skaidro: “Galvenais projekta izaicinājums bija iekšēji izveidot pieeju kas efektīvi un precīzi mērītu plūsmas simulāciju jaunajam automašīnas korpusam. Mērķis – pilnveidot automašīnas virsbūvi salīdzinot to jau ar esošošām automašīnām, kas piedalās DTC sacīkstēs. Jaunā programmatūra ļauj mums ātri un precīzi veikt nepieciešamās simulācijas un, mums nav pat jāapsver iespēja veikt manuālo testēšanu vēja tuneļos fiziska izmēra modeļiem.”

Veiksmīga komunikācija ar klientiem

R&D daļas komandas menedžeris Tomass Mielecs (Thomas Mielec) skaidro, ka DAVINCI development izvēlējās SOLIDWORKS Flow Simulatio, jo tai tika piedāvāta pieejama cena un tās veiktspēja, salīdiznājumā ar konkurējošiem risinājumiem, bija vispiemērotākā uzņēmuma vajadzībām: “Mēs varam ātri un ērti iegūt analītiskos rezultātus, vienlaikus tos vizuāli prezentējot tā, lai tos ir viegli saprast visām iesaistītajām pusēm, kuras darbojas projektā.”

Cieša sadarbība

Simulācijas programatūras ieviešana ir rezultējusies ar simulācijas speciālistu un projektētāju ciešāku sadarbību, kā arī tagad ir iespējams ātri pārbaudīt dažādu modeļu konceptus. Tomass Mielecs teic: “Projekta laikā esam izveidojuši efektīvu dažādu komandu sadarbību. Lai gan sacīkšu automašīnas izstrādes projekta laiks bija ļoti ierobežots, mēs spējām veikt dažādas gūto rezultātu iterācijas un iekļaut simulāciju rezultātus gala projektos.”

Uzņēmuma priekšrocības

Tomass Mielecs uzsver, ka simulācijas programmatūra ir veicinājusiarī citu prieksrocību realizāciju visā uzņēmumā: “Piemēram, pārdošanas daļa ir ieguvusi daudz labāku rīku komunikācijai ar mūsu jau esošiem vai potenciālajiem klientiem par mūsu iespējām gan projektēšanas, gan simulācijas jomās. Tāpat, izmantojot šo programmatūru, mēs varam daudz efektīvāk iepazīstināt visus projekta dalībniekus ar iegūtajiem rezultātiem.”

Produkti: SOLIDWORKS Flow Simulation

Industries: Projektēšanas pakalpojumi un Transports