HTC Sweden AB

Lietotājam draudzīgs un integrēts CAD/PDM sistēmu risinājums, atbilstoši lietotāju prasībām
Automatizēta un plūstoša darba procesa rezultātā, iegūts finanšu un laika resursu ietaupījums
Kompetents, efektīvs un profesionāls PLM Group risinājumu atbalsts, kad tas nepieciešams

“Lielākā problēma projekta izstrādes procesā var būt dīkstāves laiks, kas ir īpaši dārgs noteiktos projektu attīstības posmos. Šobrīd tas ir samazināts līdz minimumam. Mūsu darba plūsmas un R&D procesi ir kļuvuši precīzāki, ātrāki un darbojas bez aizķeršanās.”

RISINĀJUMS

HTC Sweden ir pasaules vadošais uzņēmums, kas ražo slīpēšanas un tīrīšanas iekārtas horizontālām virsmām – sākot no koka grīdām, līdz pat betona pārklājumiem. Šīs iekārtas tiek izmantotas arī, lai uzturētu pilsētas ceļu un tiltu virsmas, tādēļ HTC Sweden klienti ir gan individuālie komersanti, gan pašvaldību un privātie uzņēmumi. Ražotais produkts ir elektromehāniskas iekārtas, kuru izstrādes procesā izmanto gan SolidWorks Supplemented un SolidWorks Electrical programmatūras, to elektrisko daļu veidošanā, gan SolidWorks Simulation, lai simulētu gaisa plūsmu un veiktu iekārtas izturības mērījumus.

“Daudzu gadu garumā HTC Sweden ražošanas un izstrādes procesā izmantoja PDM sistēmu, tomēr tās lietošana bija sarežģīta un tā nebija pilnībā integrēta uzņēmuma jau esošajā CAD programmatūrā. Turklāt, atbalsta sistēma bija laikietilpīga un neelastīga”, skaidro CAD administrators Daniels Gustavsons.

Izpēte un pētījumi rada efektīvu PDM risinājumu
Pēc PDM tirgū piedāvāto pakalpojumu klāsta un to efektivitātes izvērtēšanas, HTC Sweden nolēma veikt pētījumu, piesaistot PLM Group speciālistus, par EPDM un SolidWorks iespējamu integrēšanu CAD programmatūrā. Pēc rūpīgas esošo iespēju un uzņēmuma prasību apsekošanas, PLM Group izstrādāja piedāvājumu, aprakstot, kā jau esošā sistēma var tikt papildināta ar dažādu, automatizētu darba plūsmu ieviešanu, atbilstoši uzņēmuma biznesa vajadzībām.

HTC Sweden akceptēja piedāvājumu un Daniels Gustavsons raksturo īstenošanas projektu, kā sadarbību, kur PLM Group komanda veiksmīgi integrēja HTC Sweden vajadzības un prasības efektīvā risinājumā: “Šobrīd, mums ir PDM sistēma, kas atbilst mūsu prasībām un pārvaldes formai: drošība, efektivitāte, produktu datu un versiju kontrole, automatizēta darba plūsma un, protams, sistēma, kas ir lietotājam draudzīga. Mūsu darbinieki, vēlas strādāt ar CAD, nevis patērēt laiku meklējot nepieciešamos datus. Tādēļ mums ir svarīgi, lai datu pieejamība ir ātra un viegla. Vissvarīgākais ir tas, ka sistēmas dīkstāves laiks, kas var būt diezgan dārgs dažādās produkta izstrādes stadijās, ir samazināts līdz minimumam. Mūsu izstrādes procesi un darba plūsma ir kļuvusi ātrāka un vairs netiek novērotas liekas aizķeršanās”.

Mehāniskās un elektriskās mašīnbūves integrācija
Sadarbojoties ar PLM Group, HTC Sweden ir ieviesusi izmaiņas PDM sistēmā, lai tā darbotos ar visiem CAD failiem vienādi, neatkarīgi no tā vai tie ir mehāniskie vai elektriskie dati. Tas nozīmē, ka komunikācija starp dažādu uzņēmuma departamentu komandām ir kļuvusi daudz vienkāršāka.
Daniels Gustavsons skaidro, ka: “Mehānikas un elektriskās daļas inženieri var palīdzēt viens otram izprast un saprast dažādus PDM procesus, jo viņi izmanto vienu un to pašu sistēmu vienā un tajā pašā veidā. Sākotnēji PDM sistēma bija divas dažādas pasaules, lai gan abu grupu inženieri izmantoja tikai vienu programmatūru.“

Papildinājumi biznesa procesu atbalstam
PLM Group ir izveidojusi sistēmu, kas automātiski izpilda virkni, jau iepriekš, definētu uzdevumu. Lai uzstādītu automatizētu darba plūsmu ir nepieciešami daži EPDM papildinājumi. Papildinājumi ietver programmu, kas automātiski ģenērē sērijas numurus aktīvajām produktu daļām, kuras pašlaik ir pārdošanā.
Visi CAD programmatūrā apstiprinātie produktu dizaina faili, automātiski tiek pārveidoti PDF formāta failos, un satur gan zīmējumus, gan 3D CAD modeļus, turklāt tiek glabāti uz kopējā servera. Izmantojot speciāli izstrādātu tīmekļa lietotni gan ražošanas, gan iepirkuma, gan kvalitātes departamentu darbinieki var meklēt tiem nepieciešamos failus, lieki nenodarbinot PDM sistēmu.

Apvienojam PDM un ERP sistēmas
Daniels Gustavsons skaidro: “PDM sistema ir integrēta arī HTC Sweden ERP sistēmā, un to saikne ir gaužām vienkārša. Šobrīd, PDM sistēma apskata tikai dažu sarakstu/tabulu datus no ERP programmas, kā piemēram datus par vienībām, kuras tiek tirgotas, un HS klasifikācijas numurus, lai abās sistēmās datu atspoguļojums būtu identisks. Nākotnē, tiek plānots, ka produktu daļas tiks automātiski veidotas ERP sistēmā. Šobrīd, sistēma ģenērē BOM failus Excel formātā, lai tos viegli varētu pārnest un lietot ERP sistēmā.”

Kvalificētas apmācības, PDM sistēmas administrēšanai
Daniel_GustavssonDaniels Gustavsons, kopā ar kolēģi, ir apmeklējis PDM administrēšanas un uzturēšanas kursus PLM Group apmācību ietvaros. Viņš ir apmierināts ar iegūtajām zināšanām un skaidro, ka viena no lielākajām jaunās sistēmas risinājuma ieviešanas priekšrocībām ir tā, ka to ir viegli uzturēt un R&D departamenta darbinieki varēs veikt uzturēšanas darbus paši.
“Šobrīd, iespējas pielāgot uzdevumus PDM sistēmā ir daudz plašākas nekā tas bija iepriekš. Apmācību ietvaros mēs guvām zināšanas un iemaņas par to kā pašiem administrēt, uzturēt sistēmu un kā mainīt iestatījumus, lai katru reizi netraucētu PLM Group speciālistus. Mūsu iepriekšējā risinājuma lietošanas laikā, uzlabojumu veikšanai tika atvēlēta viena diena, turklāt septiņi darbinieki tobrīd netika nodarbināti. Dažreiz, lai veiktu pāris izmaiņas sistēmā, iepriekšējiem sistēmas uzturētājiem bija nepieciešamas vairākas dienas, lai ierastos un novērstu nepilnības”, skaidro Daniels Gustavsons.

PLM Group profesionāls atbalsts
Daniel Gustavsson compliments the support staff at PLM Group:
Daniels Gustavsons atzinīgi vērtē PLM Group atbalsta personālu: “Viņi savu darbu veic izcili. Mēs saņemam ātru un profesionālu atbalstu, kad tas patiešām ir nepieciešams. Atbalsta komandas speciālisti vienmēr, nekavējoties, piemeklē risinājumu un papildus tam, informē mani par dažādiem papildinājumiem un uzlabojumiem mūsu sistēmai, par kuriem es pat neesmu nekad dzirdējis. Atbalsta komanda ir profesionāļi uz kuriem paļauties, lai gūtu atbildes uz visiem manis interesējošiem jautājumiem. Lai gan CAD un PDM sistēmu risinājums ir jaunums lietotājiem, viņu apmierinātība ar to ir daudz lielāka nekā darbojoties ar iepriekšējo sistēmu,” uzsver Daniels Gustavsons.”ChristerBlomqvist

“Mēs mēram piedāvāto risinājumu efektivitāti pēc ienākošo lietotāju problemātisko jautājumu skaita, turklāt, ar katru dienu, mēs tos saņemam arvien mazāk. Darba plūsmu un procesu automatizēšana nozīmē to, ka lietotājam vairs nav nepieciešamas papildus zināšanas par IT sistēmām ar kurām tas ikdienā nedarbojas. Tā vietā, lietotājs var koncentrēties uz savu pamatuzdevumu – jaunu produktu izstrādi.

HTC projekts demonstrē, ka PML Group veids kā definēt un piedāvāt risinājumus ir ļoti veiksmīgs. Mūsu komanda koncentrējas uz četrām biznesa risinājumu jomām, un dalās ar savām zināšanām arī pāri ģeogrāfiskajām robežām. Tas nozīmē, ka mums ir nepieciešamās iespējas piedāvāt stipru, bet vienkāršu risinājumu. Mūsu profesionāļu komanda, tehnika un zināšanas ļauj uzņemties dažāda mēroga projektus, neatkarīgi no tā lokācijas vietas“, teic PLM Group risinājumu komandas vadītājs Kristers Blumkvists (Christer Blomqvist), piemetinot, ka: “Izmantojot mūsu resursus esam gatavi piedāvāt risinājumus, kuri ir piemēroti uzņēmumu specifiskajām vajadzībām. Ātrs izpildes laiks, kontrolēti apjomi un īss investīciju atdeves periods ir faktori, kas ietekmē panākumus.”