Inha Works

– pasaulē labāko alumīnija laivu ražošana.

Buster, Yamarin un Cross ir plaši pazīstami zīmoli laivošanas nozarē. Tomēr, lai izprastu saikni starp šiem zīmoliem, ir nepieciešams sīkāk izpētīt Inha Works gadījumu. Šajā rakstā mēs apskatīsim viņu stāstījumu, izmantojot padziļinātas intervijas ar Kalli Kanervu (Kalle Kanerva) un Jūso Hirko (Juuso Hyrkkö).

Lai gan Inha Works rūpnīca šobrīd ir slavena ar savu premium klases laivu ražošanu, uzņēmuma pirmsākumi meklējami ārpus laivošanas jomas. Metālapstrādes tradīcijas rūpnīcā aizsākās 1841. gadā, un tikai 20. gadsimta 70. gados Inha Work, kas tagad ir daļa no Yamaha Motor Group, uzsāka laivu ražošanu.

Pašlaik Inha Works var lepoties ar plašu portfeli, kurā ir vairāk nekā četrdesmit dažādi laivu modeļi. Tā galvenie modeļi ir Buster ar alumīnija korpusu un Yamarin ar nostiprinātu plastmasas korpusu. Šo daudzveidību papildina Yamarin Cross – hibrīda modelis, kam ir alumīnija korpuss ar nostiprinātu plastmasas klāju, kas apliecina zīmola apņemšanos ieviest inovācijas un daudzpusību.

Ievērības cienīgas alumīnija laivu īpašības

Buster alumīnija laivas gūst popularitāti to izturības un vieglās apkopes dēļ. Laivas var izturēt triecienus, skrāpējumus un nelielus sasitumus uz zemes bez konstrukcijas bojājumiem. Ja alumīnijs tiek saskrāpēts, tas neabsorbē mitrumu kā stiklšķiedra, tāpēc ir izturīgs pret dažādiem laikapstākļiem. Tas ļauj laivot no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Šo īpašību apvienojums nodrošina ilgu laivu kalpošanas laiku.

Buster inovatīvie korpusa risinājumi un nepārtrauktā testēšana jūras apstākļos nodrošina drošu laivu vadību un augstu sniegumu. “Mūsu korpusa nostiprināšanas risinājumi padara laivu izturīgu un stabilu braukšanai, vienlaikus saglabājot tās vieglo svaru,” stāsta Kalle Kanerva, kurš pats darbojas Inha Works produktu izstrādes vadītāja amatā.

Produktu ilgtspēja joprojām ir dizaina virzītājspēks

Gan Buster, gan Yamarin laivas ir izstrādātas šeit, Somijā, un to dizainu veidojuši gan uzņēmuma, gan piesaistīti dizaineri. Raisio birojā dizains tiek veidots jau vairāk nekā 10 gadus, un birojs atrodas tieši jūras malā. Kalle uzsver, ka šī ģeogrāfiskā atrašanās vieta ir optimāla laivu testēšanai.

Laivu oficiālo testēšanu veic pieredzējuši testēšanas mehāniķi, bet vispārējo testēšanu īsteno arī citi darbinieki. “Pamata inženiertehniskais darbs var šķist garlaicīgs, taču šeit, pētniecības un izstrādes nodaļā (R&D), ikviens var būt daļa no projektēšanas procesa, un tas padara darbu jēgpilnu,” saka Kalle. Šī praktiskā pieeja nodrošina arī to, ka katra gatavā laiva atbilst visaugstākajiem kvalitātes standartiem un spēj izturēt vissarežģītākos apstākļus.

Inha Works nodod produktu datu pārvaldības (PDM) datubāzes uzturēšanu ārpakalpojumu sniedzējam PLM Group

2016. gadā bijušais īpašnieks Fiskars Group pārdeva Inha Works uzņēmumam Yamaha Motor Group. Tā kā uzņēmuma darbību un datubāzu serveri pakāpeniski pārgāja Yamaha pārvaldībā, bija nepieciešams izskatīt alternatīvas iespējas. Viņi izvēlējās izmantot ārpakalpojumus PDM Professional un iekšējo serveru uzturēšanai – Inha Works pārgāja uz HostPLM mākoņpakalpojumu, ko nodrošina PLM Group.

“Pāriet uz HostPLM mums bija vienkārši. Kad PDM Professional vide tika pārcelta uz HostPLM mākoni, tas neprasīja nekādus pielāgojumus no mūsu puses un nekādā veidā neietekmēja mūsu darbu – pāreja bija vienkārša,” stāsta Jūso Hirko, kurš strādā par produktu izstrādes inženieri uzņēmumā Inha Works.

HostPLM izmantošanas ieguvumi

Jūso norāda, ka sadarbība dizaina komandā ir turpinājusies tāpat kā iepriekš: “Izmantojot PDM, nav nepieciešams atsevišķs VPN savienojums, kas ļauj ātrāk iegūt un kopīgot informāciju. Arī mūsu ārējie dizaineri izmanto to pašu PDM un glabā tajā visus savus dokumentus.”

HostPLM mums ir izrādījies ļoti efektīvs risinājums. Pārsteidzoši, ka tas darbojas pat ātrāk nekā mūsu iepriekšējais vietējā servera risinājums. Tomēr nozīmīgākais ieguvums ir datubāzu un serveru uzturēšanas ārpakalpojumi. Tie ir galvenie ieguvumi, ko esam guvuši no šī pakalpojuma, un, protams, mākoņrisinājumi mūsdienās kļūst par jaunu normu,” rezumē Jūso.

PDM risinājumu var pielāgot atbilstoši katra uzņēmuma vajadzībām, un arī Inha Works uzņēmums to gadu gaitā ir attīstījis un papildinājis, lai apmierinātu savas vajadzības.

Entuziasma pilna komanda produktu izstrādes centrā

Tradicionāli laivu nozarē viens dizainers ir bijis atbildīgs par gandrīz visu produktu. “Tomēr tagad tas ir mainījies. Mēs veidojam dizainu kā komanda,” uzsver Kanerva.

Kalles komandā darbs un vaļasprieki ir savstarpēji saistīti, jo gandrīz katra darbinieka brīvais laiks un intereses kaut kādā veidā ir saistītas ar laivām. Iespēja pašiem izstrādāt jaunākos produktus ir unikāla un aizraujoša darba sastāvdaļa.

Kalle saka: “Uzņēmumā Inha Works mēs redzam visu produkta izstrādes procesu: koncepta izveidi, pamata dizaina, prototipa izstrādi, testēšanu un ražošanas uzsākšanu.” Arī Jūso par to priecājas. Viņš atceras savu iepriekšējo mehāniskā inženiera darbu inženieru uzņēmumā, kur nācās būt tikai novērotājam un nekad neredzēt savu dizaina darbu gatavā izstrādājumā.

“Darbā mani visvairāk motivē tas, ka varu padziļināti izpētīt interesantus produktus. Un, kad esmu uz ūdens, ir lieliski redzēt uz viļņiem laivas, kuru projektēšanā esmu piedalījies. Vislabākais šajā darbā ir tas, ka man ir iespēja izstrādāt produktus slaveniem zīmoliem,” Hirko rezumē sava darba labākās puses.

Mainīgie tirgi pieprasa inovatīvus risinājumus

Inha Works orientējas uz tirgiem ārpus Eiropas, un nākotnē Jūso un Kalle izstrādās dizainu laivām, kas apkalpos ne tikai Ziemeļvalstu klientus, bet arī laivotājus no Vidusjūras, Ziemeļamerikas un Austrālijas. “Lai apmierinātu jaunā tirgus izaicinājumus un vajadzības, mēs nesen laidām klajā jaunu modeli Yamarin 80 DC, kas atšķiras no tradicionālākajām ziemeļvalstu laivām un arī no citiem Yamarin modeļiem, jo īpaši ar priekšgala klāja dizainu, kas ļauj piekļūt laivai no sāniem pa atsevišķu eju. Šis jaunākais modelis jau ir guvis labas atsauksmes Skandināvijā un visā pasaulē,” priecīgi saka Kalle Kanerva.

Kas ir HostPLM?

HostPLM ir jaudīgs un mērogojams privāts mitināšanas pakalpojums SOLIDWORKS PDM Professional. Pakalpojuma pamatā ir iepriekš konfigurēts risinājums, ko uztur un izstrādā PLM Group. Izmantojot HostPLM, varat piekļūt saviem datiem no jebkuras vietas. Šim risinājumam nav nepieciešams, lai jums būtu savi serveri vai rezerves kopijas.

Interesē? Uzziniet vairāk par mūsu HostPLM pakalpojumu.

Inha Works

"HostPLM mums ir bijis ļoti efektīvs risinājums. Mēs bijām patīkami pārsteigti, atklājot, ka HostPLM darbojas pat ātrāk nekā mūsu iepriekšējais lokālais servera risinājums. Tomēr būtiskākais ieguvums ir bijis datu bāzes un serveru uzturēšanas ārpakalpojums. Tie ir galvenie ieguvumi, ko esam saņēmuši no šī pakalpojuma, un, protams, mākoņrisinājumi mūsdienās kļūst par jaunu normu."

Jūso Hirko