LKI Käldman

SOLIDWORKS PDM Professional sistēmas ieviešanas rezultātā tiek ietaupīts projektēšanas laiks
PDM risinājums nodrošina vēl ievērojamākas iespējas failu apstrādei
PLM Group ieviesa PDM risinājumu ātri, ērti un klientam saprotami

“Mēs esam ļoti apmierināti ar to kā PLM Group tika galā ar mūsu projektu. Ikviena darbība, ikviena sfēra tika ieviesta nevainojami un, mēs pārsteidzoši viegli, uzsākām darbu ar juno sistēmu. Šis bija viegls, izprotams un patīkams process!”

PROBLĒMA

LKI Käldman izstrādā un izgatavo risinājumus lokšņu metāla apstrādes automatizācijas jomā. Viņu esošais PDM risinājums vairs nebija apvienojams ar uzņēmuma vajadzībām un prasībām, kas savukārt ietekmēja projektēšanas komandas darbu.

RISINĀJUMS

Stāsts par SOLIDWORKS PDM Professional ieviešanu uzņēmumā LKI Käldman patiesībā ir diezgan ierasts. Uzņēmuma izmantotais PDM risinājums vairs neatbilda tā vajadzībām, tādēļ tika pieņemts lēmums meklēt jaunu risinājumu.

“Mēs meklējām labāku PDM sistēmu, jo bijām izauguši no iepriekšējā. Ir pieaudzis gan programmatūras lietotāju, gan ikdienā izmantoto failu un datņu skaits. Vecā PDM programmatūra vairs neatbilda mūsu prasībām, tādēļ mēs nolēmām meklēt efektīvāku risinājumu. Mūsu vēlme – inženieru darba efektivitātes uzlabošana, jo ikdienu cīnoties ar programmatūras lēnumu tika nelietderīgi izmantotas daudzas darba stundas,” paskaidro Benijs Strombergs, uzņēmuma LKI Käldman informāciju tehnoloģiju atbalsta nodaļas vadītājs.

„Mēs sadarbojamies ar PLM Group kopš 2010. gada un 2015. gadā, mēs nolēmām ieviest programmatūru SOLIDWORKS PDM Professional. SOLIDWORKS PDM Professional bija piemērota programmatūra arī citiem mūsu uzņēmuma IT projektiem un sistēmām, pateicoties salīdzinoši vieglai tās ieviešanai,” piebilst Strombergs

No testa līdz realitātei

LKI Bennäs 2014

Kari Järviö, PLM Group Finland klientu menedžeris, par PDM ieviešanas procesu: „Programmatūras ieviešanas process noritēja ļoti strauji – uzreiz pēc līgumu parakstīšanas. Mēs izveidojām testa vidi, kur vienas nedēļas laikā noritēja dažādu uzņēmuma procesu pielāgošana un ieviešana, bet otras nedēļas laikā tika veikta procesu norites simulācija un apmācības. Lielākais risks šādos projektos ir esošo datu korekta pārnese uz jauno sistēmu, tomēr jāatzīst, ka šoreiz, viss noritēja gludi un bez aizķeršanās.”

Strömbergs piemetina: „PLM Group veica iepriekšēju mūsu vajadzību novērtējumu, izveidoja testa vidi, kur analizēja mūsu sistēmas darbības veidu. Datu pārnese savukārt, noritēja bez problēmām, un programmatūra ideāli atbilda mūsu vajadzībām. Tā aizņēma vienu nedēļas nogali – pārnesi uzsākām piektdienā pirms devāmies mājup un process bija galā pirmdienas rītā! Mūsu inženieri bija gatavi sākt darbu uzreiz pēc PDM ieviešanas, jo labu laiku pirms ķerties klāt ieviešanai – uzticējām apmācību procesu PLM Group kvalificētajiem apmācību treneriem.”

LKI Käldman personālam, kuri netika īpaši apmācīti, tika nodrošināta divu dienu apmācība jaunās programmatūras lietošanā. Pirmā apmācības diena bija paredzēta lietotājiem un inženieriem, un otrā diena bija atvēlēta sistēmas administratoriem. „Būtībā mums bija nepieciešama tikai viena apmācības diena, jo programmatūra ir lietotājam draudzīga. Mēs vēlamies, lai viss būtu vienkārši — tādējādi process ir vienkāršs un ērts. Viss notiek daudz vienmērīgāk,” saka Strömbergs.

Rezultāts

LKI Käldman komanda ir apmierināta ar SOLIDWORKS PDM Professional programmatūru, jo tā atbilst uzņēmuma vajadzībām, prasībām un iecerēm. Visupirms, tā paātrināja inženieru darbu. Daniels Hagbloms, LKI Käldman inženieris, bija iesaistīts SOLIDWORKS PDM Professional ieviešanas procesā — gan sistēmas funkcionalitātes noteikšanā, gan sistēmas testēšanā. „Izmantojot iepriekšējo PDM programmatūru, faili bija izvietoti diskos un labojumi tika veikti manuāli. Tagad tiem vienmēr tiek izveidots jauns fails un dati tiks automātiski sasaistīti ar ERP sistēmu. Un, tagad, mēs viegli varam atvērt vecos labojumus, ja vēlamies tos aplūkot. Izmantojot iepriekšējo programmatūru, to izdarīt bija ārkārtīgi sarežģīti. Mūsu inženieri ir apmierināti ar PDM Professional piedāvātajam iespējām un tā meklēšanas rīks ir atzīts par noderīgu esam ikdienas darbos. Tāpat – rasējumu apstiprināšanas process ir vieglāks un pārskatāmāks – tas atbilst mūsu darbības shēmai un metodēm. Un jaunā programmatūra ļauj darbu veikt attālināti,” piebilst Strömbergs.

Sadarbība ar PLM Group

DSC2557

Gan LKI Käldman, gan PLM Group ir sajūsmināti par veiksmīgu PDM projekta ieviešanu un jau plāno saites izveidi starp PDM programmatūru un ERP sistēmu. Tas ļaus starp sistēmām pārsūtīt produktu datus, tādējādi, likvidējot manuālo darbu un samazinot cilvēka kļūdas risku.

„Svarīgākā projekta daļa bija veikt pāreju no vienas sistēmas uz otru bez aizķeršanās. Ierasti, šādi procesi ir ļoti darbietilpīgi un sarežģīti kļūstot lietotājam nedraudzīgi, bet šoreiz viss noritēja gludi un ātri. Mēs esam par funkcionalitāti, tādēļ cenšamies darboties ar vienkāršiem ceļiem, rīkiem un funkcijām,” saka Kari Järviö.

“Mēs esam apmierināti ar to kā PLM Group pārvaldīja mūsu PDM ieviešanas projektu. Ikviena darbība tika veikta atbildīgi un ar lielāko precizitāti, lai mēs varētu uzsākt darbu ar jauno programmatūru pēc iespējas ātrāk. Viegli, ātri un vienkārši – PDM sasniegums,” atzinīgi novērtē Strömbergs.

SAMSUNG CSC

 

 

 

 

 

Kari Järviö, Daniel Häggblom ja Benny Strömberg