Preco SIA

HostPLM veicināja iekārtu standartizācijas procesu
SOLIDWORKS PDM risinājums ne tikai novērš atkārtotu un nevajadzīgu modeļu izveidi, bet arī aizsargā datus no cilvēku radītām kļūdām
Modeļu dati ir viegli pieejami arī Mārketinga un Pārdošanas daļas darbiniekiem

“Mēs Latvijā bijām pirmie, kuri uzsāka SOLIDWORKS PDM ieviešanu un lietošanu, un, lai gan sākotnēji nebijām droši par mūsu izvēli – tagad varam par 100% teikt, ka investīcijas ir atmaksājušās!”

PROBLĒMA

Preco nodarbojas ar graudu pirmapstrādes un to papildaprīkojuma iekārtu ražošanu. Uzņēmuma filozofija paredz ražot kvalitatīvas standartizētas iekārtas, no kurām 90% ir standartizēts, bet 10% ir pielāgojams aprīkojums klienta vajadzībām. Kopš pirmsākumiem, 1994. gadā, uzņēmums nepatraukti aug un attīstās investējot lielus finanšu resursus, bet problēmas ar 3D modeļiem radīja papildus izdevumus. Nesaderīgas daļas, kļūdaini 3D modeļu nosaukumi un inženieri, kas pārzīmēja jau esošos modeļus vairākas reizes ir tikai neliela daļa ar kļūmēm, kas bija jārisina. Lai veiksmīgi un efektīvi turpinātu uzņēmējdarbību bija nepieciešams risinājums, kas spētu organizēt uzņēmuma datus un procesus.

RISINĀJUMS

Apzinoties nepieciešamību pēc racionalizēta 3D modeļu izveides procesa, Preco konsultējās ar PLM Group, lai rastu uzņemuma darbībai piemērotāko risinājumu. Ar mērķi veicināt 3D modeļu kvalitatīvu apstrādi un veiksmīgas darba plūsmas izveidi, tikai ieteikts HostPLM risinājums.

Konstruktors Tomass Ulmis skaidro: “Sākotnēji mūs darīja bažīgus programmatūras cena, bet, kad salīdzinājām ieguvumus pret investīcijām – nolēmām, ka ir vērts pamēģināt. PLM Group eksperti ieradās pie mums birojā un palīdzēja uzstādīt serveri un instalēt nepieciešamo programmatūru. Tāpat – apmeklējām vienas dienas apmācību par HostPLM lietošanu.”

PLM Group eksperti devas pie Preco un palīdzēja instalēt programmatūru un uzstādīt nepieciešamo serveri. Tāpat, tika nodrošināta vienas dienas apmācība, lai darbinieki varētu uzsākt darbu ar HostPLM un pēc iespējas efektīvāk izmantotu tajā pieejamos rīkus un funkcijas. Darba procesā tika izveidota pielāgota PDM sistēma, kur tika izveidota uzņēmumam nepieciešamā darba plūsma un definēts kā funkcionē projektēšanas process.

IEGUVUMI

Izveidotā darba plūsma un 3D projektēšanas process tika ātri apgūts un inženieri nekavējoties uzsāka HostPLM izmantošanu. Šobrīd, projekta vadītājs var viegli un ērti uzdot un piemērot specifisku uzdevumu inženierim un neuztraukties par to ka tiks veikts lieks darbs. Tāpat, projekta vadītājs var uzdoto uzdevumu pārbaudīt arī attālināti nodrošinot vienmērīgu un nepārtrauktu darba plūsmu.

Konstruktoru biroja vadītājs Kristaps Grauzdulis skaidro: “Pirms nepilniem 3 gadiem mēs nolēmām ieviest SOLIDWORKS HostPLM risinājumu. Ar šīs programmatūras palīdzību mums ir iespēja strādāt paļaujoties uz mūsu noteikto filozofiju un veicināt iekārtu standartizāciju. Tādējādi – cenšamies atvieglot mūsu klientu ikdienu!”

HostPLM risinājuma ieviešana ir bijusi veiksmīga ne tikai inženieru darba plūsmas uzlabošanai. Šobrīd, Mārketinga un Pārdošanas daļas darbiniekiem vairs nav nepieciešams sazināties ar kādu no inženieriem, lai uzzinātu informāciju par specifisku detaļu vai tās savietojamību. Darbiniekiem ir viegla un ātra pieeja visiem uzņēmuma ražotajiem modeļiem un detaļām izmantojot HostPLM risinājumu.

Papildus jaunajām funkcijām un rīkiem, tiek nodrošināta arī datu drošība, kas ļauj uzņēmumam izvairīties no neplānotiem finanšu izdevumiem. PDM sistēma saglabā informāciju par lietotāju darbībām un uzrauga, lai faili netiktu dzēsti, jo tiek uzglabāta lokālā kopija, vai pārvietoti bez pamatojuma.

Tomass Ulmis noteic: “Mēs iesākam PLM Group PDM risinājumu ikvienam, kurš vēlas ietaupīt gan laika, gan finanšu resursus. Mēs Latvijā bijām pirmie, kuri uzsāka PDM ieviešanu un lietošanu, un, lai gan sākotnēji nebijām droši par mūsu izvēli – tagad varam par 100% teikt, ka investīcijas ir atmaksājušās. Mūsu inženieriem vairs nav jāpatērē laiks uz lietām, kam jau sen bija jābūt automatizētām. Vairs nekādu fiziski veidotu DXF vai PDF failu – visu izveido PDM!”

Uzziniet par Preco darbību šeit: Preco SIA