Atveriet durvis nepieskaroties uz roktura esošajām baktērijām

3D druka ir sevi pierādijusi kā lielisku rīku jaunām inovācijām, prototipu izveidei un maza apjoma gala produktu izstrādei. Mūsu partneris Materialise ir izstrādājis lielisku rīku ar kuru atvērt durvis nepieskaroties rokturim un uz tā esošajām baktērijām. Turklāt, viņi ir dalījušies ar projekta datiem – tos var izmantot ikviens – to pielāgojot, drukājot un izmantojot samazinot vīrusa baktēriju izplatību.

Mūsu kreatīvais lietojumprogrammatūras inženieris Stians Morks (Stian Mork) nolēma spert soli tālāk uz uzlabot Materialise izveidoto dizainu. Durvju atvēršanas rīks ir pakļauts atkārtotām slodzēm it īpaši ofisa vidē (durvis tiek atvērtas vairākas reizes dienā), tādēļ tā materiālam un 3D drukas tehnoloģijai ir jāveicina tā stiprība un slodzes noturība. Mūsu izvēlētais risinājums: 3D drukas printeris Markforged Mark Two – tas izmanto kompozītmateriālu un šķiedras, kas savienotas veido stipras izturības produktu.

Pirmais solis: importēt oriģinālos Materialise projekta datus Markforged Eiger programmatūrā. Markforged Eiger programmaturā tiek sagatavoti 3D faili 3D drukai.

Eiger programmatūrā, norādijām pamatmateriālu un kāda tipa šķiedras vēlamies tam pievienot. Papildus šķiedras tiek pievienotas noteiktiem pamatmateriālu slāņiem, lai palielinātu tā stiprību vai citas mehāniskās īpašības atkarībā no izvēlētā šķiedru materiāla. Šajā gadījumā tika izvēlētas oglekļa šķiedras. Tāpat, tika norādīts šķiedru slāņu skaits. Kā pamatmateriāls, tika izvēlēts un izmantots Onyx, kas ir kompozīt-plastmasas materiāls, kurš jau ir papildināts ar oglekļa šķiedrām, kas palielina drukātās daļas stiprību.

Using fiber-reinforced materials for applications like this can be a real door opener for many companies out there when it comes to producing strong and solid parts that are supposed to last over time.”, norāda Stians Morks.

Šoreiz izvēlējāmies šādu materiālu kombināciju, lai pēc iespējas samazinātu drukātās daļas nodilumu. Izmantojot Onyx pamatmateriālu un oglekļa šķiedras kā papildinājumu, drukātā daļa būs spēcīgāka un stingrāka salīdzinājumā ar ABS, neilona un PLA risinājumiem. Onyx ir 1.4 reizes izturīgāks materiāls nekā ABS un divas reizes stiprāks kā neilons. Savukārt šķiedras pievieno papildus stiprību un drukāto detaļu var pielīdzināt tradicionāli ražōtām alumīnija detaļām.

Pēdējais solis: detaļas savienošana un piestiprināšana pie ofisa durvju rokturiem. Darbojās kā paredzēts 🙂

Lasiet mūsu rakstu par Markforged kompozītmateriāliem un izmantojamām šķiedrām