DraftSight pret AutoCAD

Kāpēc DraftSight jums var būt īstais risinājums

Es esmu Pēteris un es darbojos AutoCAD programmā daudzus gadus pirms pārgāju uz darbu ar SOLIDWORKS. Šajā rakstā es paskaidrošu dažas svarīgākās atšķirības starp AutoCAD un DraftSight – pēc manām domām. Es ticu, ka šis ieskats sniegs jums informāciju, lai pieņemtu lēmumu par pareizo risinājumu jums un jūsu uzņēmumam.

Mana pirmā saskare ar CAD savā darba dzīvē bija 1994. gadā, kad Autodesk izlaida AutoCAD LT, paredzētu Windows 3.11. Kopš tā laika daudz kas ir noticis CAD programmu attīstībā — mums ir tādas funkcijas, kādas 90-tajos uzskatījām par neiespējamām.

Bet attiecībā uz komunikāciju daudzi cilvēki strādā tādā pašā veidā, kā mēs strādājām pirms 30 gadiem. Protams, mēs esam nomainījuši vēstules pret disketēm un pēc tam pret e-pastiem. Bet mēs e-pasta ziņojumam pievienojam failu un dažreiz tas vairākas reizes tiek sūtīts turp un atpakaļ starp kolēģiem.

Tomēr ar DraftSight, “nākotne ir šeit”. 3DEXPERIENCE platformu, kura integrēta DraftSight, jūs varat izmantot, lai sazinātos ar kolēģiem, klientiem un akcionāriem.
Pareizās 2D CAD programmatūras izvēle ir ārkārtīgi svarīga uzņēmējdarbībai, un ir svarīgi piedāvāt pilnīgu opciju priekšskatījumu.

Mēs priecāsimies pastāstīt vairāk par DraftSight – sazinieties ar mums šeit.

Mēs apskatīsim šādas lietas:

Ātrs salīdzinājums — AutoCAD/DraftSight

AutoCAD
AutoCAD ir viens no nozīmīgākajiem CAD programmatūras risinājumiem, kurš sākās ar 2D funkcijām, bet ir paplašinājies, iekļaujot 3D funkcijas, pielāgojumus un lietotnes, radot vertikālus izstrādājumus arhitektiem/celtniecībai un mehānikai. Sākot ar vienkāršu ideju, jūs varat turpināt, izveidojot 2D un 3D dizainus.

Tomēr AutoCAD, pirmkārt, ir 2D rīks, kaut arī tam ir funkcijas 3D modelēšanai — 3D modelēšanai labākas alternatīvas ir citas programmatūras, piemēram, SOLIDWORKS. AutoCAD ir atsevišķa rīku kopa.

Šim risinājumam pēdējos gados bijis liels cenu kāpums — 2019. gadā pieaugums par 38 %. AutoCAD var būt spēcīga un progresīva programmatūra, bet tai ir augsta cena, to padarot par vienu no lielākajiem ieguldījumiem 2D tirgū.

Turklāt programmatūra prasa lielu datora apstrādes jaudu. Jums vajadzīga laba un dārga datora programmaparatūra, ja vēlaties pilnīgi funkcionējošu AutoCAD.

DraftSight

DraftSight ir progresīvs, bet lietotājam draudzīgs 2D CAD projektēšanas risinājums ar spēcīgām funkcijām, tīkla licencēm un API, lai piedāvātu jums un ikvienam jūsu komandā elastību ātri un vienkārši ieviest jūsu dizainus dzīvē — lokāli, reģionāli vai globāli.

DraftSight ir apvienota inovācijas platforma, kura apvieno 2D un 3D ar plašu citu rīku klāstu visām jūsu vajadzībām.

Risinājums izceļas tā pievilcīgās cenas dēļ — jūs varat iegūt licences par daudz zemāku cenu nekā alternatīvām, piemēram, AutoCAD. DraftSight ir pievilcīgs risinājums, ja vēlaties samazināt izmaksas vai atrast pieejamu alternatīvu.

Programmaparatūras un apstrādes jaudas prasības ir daudz mazākas nekā AutoCAD.

Turklāt DraftSight izceļas ar vairākiem parametriem salīdzinājumā ar AutoCAD.
Šie parametri iekļauj:

  1. Vairāku lietotāju licences
  2. Visi DWG failu formāti
  3. Pielāgoti API
  4. Elastīga licencēšana
  5. Spēcīgas integrācijas
  6. 2D un 3D dizaini vienā

Vai šī funkcionalitāte ir prioritāte, izvēloties 2D CAD programmatūru?
Turpiniet lasīt par salīdzinājumu starp to, ko piedāvā DraftSight un ko piedāvā AutoCAD.

Šeit DraftSight izceļas — 6 iemesli

1. Vairāku lietotāju licences

DraftSight piedāvā vairāku lietotāju licences, kas atļauj vairākiem lietotājiem, izmantojot SNL, koplietot vienu licenci.
Vairāku lietotāju licences ir lielisks veids, kā sniegt jūsu komandai piekļuvi programmatūrai, kuru reti izmantojat. Tas ir elastīgs risinājums, kurš samazina izmaksas, ļaujot vairākiem atsevišķiem lietotājiem koplietot programmatūru.

Ja jums ir vairākas 2D CAD atrašanās vietas un lietotāji, tad DraftSight Enterprise ir izcils jūsu organizācijai.

AutoCAD tikai lietotājiem ar vārdiem piedāvā plānus, kuri balstīti uz individuāliem lietotājiem. Vairāku lietotāju licences ir izņemtas no to pakalpojumiem. Tāpēc katram lietotājam vajadzīga sava licence, jo licences vairs nevar koplietot vairākas komandas vai vietas.

2. Visi DWG failu formāti

DraftSight atbalsta gan DWG gan DXF. Jūs varat veidot, rediģēt un saglabāt jebkāda veida 2D un 3D DWG failus. Jūs varat turpināt izmantot visus failus, kurus izveidojāt programmatūrā AutoCAD, un sadarboties ar profesionāļiem, kuri izmanto citu CAD programmatūru.

DraftSight sākotnēji tika izstrādāts, lai palīdzētu SOLIDWORKS lietotājiem ar DWG failu saderības problēmām, kuras viņiem radās ar AutoCAD.
DWG faili, kuri izveidoti DraftSight, ir 100% saderīgi un pilnīgi ar blokiem, izmēra stiliem, slāņiem un daudz ko citu.

AutoCAD sākotnēji izveidoja populāro, dzimto faila formātu: DWG. Tomēr bez DWG, importējamie vai eksportējamie failu formāti ir ļoti ierobežoti.

3. Pielāgoti API

DraftSight piedāvā atvērtu API jūsu pieredzes pilnīgai pielāgošanai. DraftSight API SDK satur bagātīgu iekārtu komplektu, kurš var jums palīdzēt pievienot jaunu funkcionalitāti DraftSight programmatūrai.

Ar to jūs varat automatizēt darba plūsmas, izveidot pielikumus un integrēt DraftSight savās darba plūsmās, iekļaujot citas sistēmas, piemēram, ERP, PDM, LISP rutīnas, datubāzes un daudz ko citu.

Jūs varat pat importēt veco .lsp no AutoCAD.

AutoCAD atbalsta vairākus API, iekļaujot paša AutoCAD programmēšanas valodas — AutoLISP un Visual LISP, ActiveX Automation un kompilētu valodas programmēšanu, izmantojot ObjectARX vai Microsoft .NET sistēmu.

AutoCAD LT ir AutoCAD lētāka versija; tai ir API ierobežojumi, tāpēc ir grūti veikt pielāgojumus. AutoCAD LT nav AutoLISP.

4. Elastīga licencēšana

DraftSight ļauj jums licencēties ar dažām opcijām. Jūs varat izvēlēties starp abonementa modeli un pastāvīgu licenci —tas nozīmē, ka varat to iznomāt vai nopirkt.

Tas garantē elastību un izvēli atbilstoši jūsu vajadzībām.

Ar pastāvīgo licenci jums pieder programmatūra un jums ir pastāvīga piekļuve izveidotajiem failiem.

AutoCAD darbojas ar obligātu abonementa modeli. Tie tagad ir pilnīgi pārtraukuši pārdot pastāvīgās licences. Abonementa veida “maksā kā lieto” licencēm nepieciešama atkārtota abonēšana, lai jūs saglabātu piekļuvi saviem failiem.

5. Spēcīgas integrācijas

DraftSight ir nemanāmi integrēts SOLIDWORKS un citos Dassault Systèmes izstrādājumos. Integrācijas iekļauj ERP, MPS, CAM, PDM un daudz vairāk.

DraftSight 2019 izlaišana ieviesa programmatūru kā daļu no lielākas 3DEXPERIENCE ekosistēmas — platformas, kura savieno lietotājus un uzņēmumus ar datu apmaiņas, informācijas kopīgošanas un sadarbības rīkiem.

3DEXPERIENCE platformā DraftSight satuvina 2D un 3D dizaina procesus.

AutoCAD ir dažas integrācijas un tas iekļauj Navisworks, Bing Maps un Bentley Systems MicroStation, kā arī Microsoft OneDrive un SharePoint.  

AutoCAD LT ir ļoti maz integrācijas iespēju, jo API iespējas ir ierobežotas.

Kā 3DEXPERIENCE un DraftSight darbojas vienā platformā? Mēs pastāstīsim!

6. 2D un 3D dizaini vienā

DraftSight nodrošina vienkāršāku veidu, kā sasniegt 2D/3D sadarbības četras galvenās funkcijas: digitalizējiet, konvertējiet, pārveidojiet un paaugstiniet ar specifiskiem rīkiem, kuri paredzēti katram šim mērķim.

Piemēram, Image Tracer programmā DraftSight ir konvertēšanas rīks, kurš ļoti atvieglo darbu. Tas viegli konvertē 2D datus par 3D CAD datiem un eksportē tos uz SOLIDWORKS.

Tikai mantotos datus, kuri ir pieejami kā 2D līnijas māksla, var konvertēt uz 3D, kā arī var digitalizēt vecos rasējumus, kuri pieejami tikai uz papīra.

AutoCAD ir dažas opcijas 3D modelēšanai, tāpēc tas nav īsti piemērots šim nolūkam. Jūs varat izveidot 3D modeļus, bet to rediģēšana ir sarežģīta un laikietilpīga. 

AutoCAD LT nav 3D funkciju.

3DEXPERIENCE – nākotnes komunikāciju veids ir šeit

DraftSight

Šodienas izaicinājumi ir vairāk nekā tikai rasēšana. Lai vairāk kalpotu DraftSight lietotājiem un palīdzētu tiem ar komunikāciju, 3DEXPERIENCE var integrēt programmā DraftSight.

DraftSight programmā ir uzdevumu panelis, kurā varat meklēt atslēgvārdus un ātri atrast rasējumu platformā. Turklāt jūs varat ievietot un izņemt failus, lai novērstu konfliktējošus rediģējumus, saglabātu jauna rasējuma pārskatu, nomainītu lokālo versiju ar platformas pārskatu un iestatītu rasējuma beigu posmu, lai jūsu komanda var uzzināt par jaunāko statusu un noteikt attiecīgās darbības.

Kad zīmējums ir ievietots 3DEXPERIENCE platformā, jūs to varat droši kopīgot ar citiem. Piemēram, no pārlūka jūs varat kontrolēt, vai saņēmējs var skatīties vai rediģēt rasējumu.  

Jūs pat varat izlemt, vai saņēmējs to var kopīgot ar citiem. Turklāt rasējumu var kopīgot arī kā saiti, kurai jūsu sadarbības partneri var tieši piekļūt.

Atskatoties atpakaļ, DraftSight ir gājis garu ceļu. Pirms desmit gadiem DraftSight uzsāka misiju nodrošināt lietotājus ar profesionālu un pieejamu 2D komunikāciju. Tas ir ieguvis miljonu lietotāju uzticību.

Skatoties nākotnē, sadarbība pasaulē ir  vairāk savstarpēji savienota, vairāk tiešsaistē, sarežģītāka un vairāk sadarbojas. Ar miljoniem lietotāju uzticību un vadību DraftSight turpinās kalpot tiešsaistes sadarbības un datu pārvaldības obligātajām vajadzībām.

AutoCAD nav nekā tamlīdzīga.

Pārslēgšanās no AutoCAD uz DraftSight

Daudziem doma par 2D CAD sistēmas maiņu var šķist diezgan biedējoša. Tāpēc, ka noteikti nav vienkārša veida kā to izdarīt?

Patiesībā tāds ir.

Šai maiņai nav jābūt dārgai, laikietilpīgai vai īpaši sarežģītai. Vismaz, ja jūs apsverat DraftSight opciju.

Lieta ir tāda, ka DraftSight izmanto tieši to pašu DWG failu formātu, kā jūsu esošie rasējumi no AutoCAD. Risinājums piedāvā visus rīkus un funkcijas, kuras jums nepieciešamas darba veikšanai, tāpat kā parasti.

Un interfeiss, komandas un funkcijas ir līdzīgas un viegli naviģējamas — jo tās ir izstrādātas lietotājiem, kuri pārgājuši no AutoCAD. Ir daudz līdzību. Un to visu jūs saņemat tikai par daļu no cenas.

DraftSight tiek jums piedāvāts, paturot prātā tālāk norādīto:

  • Failu saderība
  • Nav vajadzīga atkārtota mācīšanās
  • Uzticama programmatūra
  • Izmaksu samazinājumi

Jūs varat strādāt programmā DraftSight, atverot AutoCAD failus. Nav vajadzīga datu eksportēšana un importēšana.

Un, ja jūsu kolēģi vai sadarbības partneri joprojām darbojas ar AutoCAD — varbūt pat vecā versijā — jūs viņiem varat saglabāt failus kā DWG vai DXF vecajos formātos.

Jūs arī varat atkārtoti izmantot vecās veidnes un standarta slāņus no AutoCAD programmā DraftSight. Un vairums konvenciju un komandu ir vienādas — vai arī DraftSight tās viegli atpazīst.

Vienkārši izsakoties: ja esat iesācējs DraftSight lietošanā, jums nav daudz jāmācās. Ne tad, ja esat pazīstams ar citām CAD sistēmām — īpaši ar AutoCAD. Jums DraftSight šķitīs vienkārši un intuitīvi naviģējams. Izskats un sajūta ir tāda pati.

Pārslēgšanās nav problēma.

Tā lūk. Ko jūs domājat?

Vai DraftSight var jums būt īstais risinājums?

Mēs par to esam pārliecināti – DraftSight Enterprise lietotājam piedāvā 2D CAD programmatūras interfeisa uzlabojumus, saderību, funkcionalitāti, licencēšanu un cenu, par kādu sapņojat.

SAZINIETIES AR MUMS

 


Peter Gellerstam
Lietotnes inženieris

ps. Ja vēlaties redzēt vairāk – šajā video no Cadalyst ir parādītas atšķirības starp AutoCAD un DraftSight no AutoCAD lietotāja perspektīvas.