Ko tavs produkts var iegūt no trieciena testa?


Kas notiek ar tavu produktu, ja to nomet no noteiktā augstuma? Un kāpēc tas vispār būtu jāapsver? Trieciena tests var palīdzēt pārliecināties par produkta ilgtspēju, jo tajā atklājas pietiekami daudz informācijas, lai apsvērtu dizaina uzlabojumus. Kā? Turpini lasīt un mēs to parādīsim nākamajās rindkopās.

Lieldienu noskaņās mēs sameklējām kaut ko tik reti sastopamu, kā tērauda Lieldienu olu. Mēs vēlējāmies redzēt, cik izturīgs ir šis materiāls, tāpēc veicām testu, kas precīzi parādīja, kas notiek, kad met olu uz zemes.

Pirmais solis: Modeļa izveidošana un pāriešana uz aprēķinu moduli

Mēs izmantojām SOLIDWORKS, lai izveidotu Lieldienu olas 3D modeli. Kad ir izveidota ģeometrija, aktivējam Drop Test Study (trieciena pētījumu) moduli, kas ir daļa no SOLIDWORKS Simulation Professional.

Nākamais solis – iestatījumu pielāgošana

Drop Test pētījumā definēsim, ka ola tiek nomesta no 3 metru augstuma. Ja mums būtu dati par olas beigu ātrumu, kad tā ietriecas zemē, tad to varētu definēt augstuma vietā.

Mēs arī definējām brīvās krišanas paātrinājuma virzienu un norādījām 100% cietu grīdu. Vēl viena specifikācija, kuru mēs varētu izvēlēties, ir elastīga grīda, lai simulētu mīkstākas virsmas, piemēram, linoleju, zāli utt. Taču šajā testā mēs izvēlējāmies stingru mērķi, kā parādīts zemāk.

Kad pētījums ir veikts, var aplūkot tādus parametrus, kā pārvietojums un spriegums – skaties videoklipus zemāk.

Pārvietojums

Drop Test Study

Spriegums

Drop Test Study

Tāpat ir iespējams novērtēt Pārvietojumus un Spriegumus u.c. caur mezglu punktiem (nodes) elementu modelī un redzēt kā šīs vērtības mainās sadursmes laikā.

Drop Test Study

Šajā eksperimentā tiek izmantots lineārs elastīgs materiāla modelis. Tas ir pieņemami, kamēr spriegumi ir zem materiāla tecēšanas robežas 620MPa, kas nozīmē, ka Huka likums vēl ir spēkā.

Ja spriegumi būtu lielāki par tecēšanas robežu, mēs būtu varējuši ņemt vērā sprieguma deformācijas līkni, mainot materiāla modeli uz nelineāru.

Secinājumi

Šī Lieldienu ola sadalās divās daļās, un saldumi izkrīt, taču, Lieldienu olai nav paliekošu deformāciju, jo visi spriegumi ir zem tecēšanas robežas.
Tāpēc mēs varam secināt, ka šī īpašā Lieldienu ola var izturēt uzdoto slodzi, krītot no 3 metru augstuma.

Ieguvumi

Trieciena testa pētījums SOLIDWORKS simulācijā var palīdzēt uzlabot produkta ilgtspēju, un tas ir tikai viens no daudziem virtuālās testēšanas veidiem, kas atklāj, kā produktu var ietekmēt dažādi spriegumi. Vēlāk, praktiski pārbaudot savus produktus, var ne tikai paaugstināt produkta kvalitāti, bet arī samazināt prototipu izmaksas un izmantotā materiāla daudzumu.

Šai Lieldienu olai ir augstāka kvalitāte un tā apmierināja klientus, jo nebija pārāk trausla, tāpēc to var izmantot arī nākamgad, kad bērni būs gatavi kārtējām Lieldienu olu kaujām, urrā!

Lai brīnišķīgas Lieldienas un jautras Lieldienu olu kaujas!