SOLIDWORKS sistēmas un resursu nepietiekamības paziņojumi!

Reizēm, SOLIDWORKS lietotājiem rodas jautājums: par kādu resursu trūkumu informē Solidworks Resource Monitor brīdinājuma logs, kas parādās ekrāna stūrī atskaņojot skaņas signālu programmas ieslēgšanas brīdi vai tās lietošanas laikā? It īpaši, ja lietotājs, pārbaudot Windows task manager, redz, ka datoram ir pieejami brīvi resursi.

1

Pirmkārt, lietotājam ir jānospiež peles labais taustiņš uz Resource Monitor ikonas  un jāizvēlas Run System Diagnostics.

2

Tiks atvērta SOLIDWORKS RX programmas Diagnostics cilne, kas ir pirmais rīks, lai sāktu SOLIDWORKS sūdzību izpēti. Papildus tam, Resource monitor izvēlnē Jūs varat atslēgt videokartes paziņojumus, kas parādās, ja Jums nav SOLIDWORKS sertificēta videokarte vai paziņojumus par licences atjaunināšanu.

3

Visbiežāk diagnosticētā problēma, kas tiek uzrādīta izmantojot Diagnostics, ir nesertificēts grafiskās kartes draiveris. Ja šī kļūda nepazūd arī pēc tam, kad tiek nospiesta poga Reload, tad šo problēmu var vienkārši novērst sekojot hipersaitei, kur identificējot savu grafiskās kartes modeli un norādot SOLIDWORKS versiju kurā Jūs strādājat (katrai SOLIDWORKS versijai ir savs sertificētais draiveris) nonāksiet pie nepieciešamā draivera lejupielādes saites. Reizēm, grafiskās kartes draiveri atjaunina uz jaunāko versiju Windows Update programma. Ja ir noticis šāds atjauninājums, vēlams atvērt Windows Device manager un veikt Roll Back grafiskās kartes draiverim.

Reizēm, dēļ uzņēmuma tīkla ierobežojuma noteikumiem programmai SOLIDWORKS RX var būt liegta pieeja internetam, tad programma uzrādīs kļūdas paziņojumu. Lai pārliecinātos, vai Jums ir sertificēts grafiskās kartes draiveris, varat sekot augstāk minētai saitei un salīdzināt jūsu draivera versiju ar SOLIDWORKS rekomendēto.

Papildus SOLIDWORKS interneta vietnē varat uzzināt par rekomendētām minimālām datortehnikas un programmnodrošinājuma prasībām.

Iemesls paziņojumam no SOLIDWORKS Resource Monitor var būt saistīts arī ar sistēmas resursu limita sasniegšanu. Programma norādīs, ka vēlams aizvērt kādu programmas logu, lai atbrīvotu resursus, vai, ka resursu trūkums sasniedzis kritisku līmeni un draud programmas “uzkāršanās”.

4

Bieži vien tās ir sekas tam, ka lietotājs SOLIDWORKS programmatūrā ir strādājis vairākas stundas pēc kārtas atverot un aizverot neskaitāmus dokumentus bez programmas pārstartēšanas. Atverot Task Manager, vairums gadījumos, Jums tiks attēlots, ka operatīvā atmiņa ir relatīvi brīva. Lai saprastu, kādi resursi ir izsmelti, Jums ir jāsaprot, kādus parametrus resursu monitors vērtē:

  • Fizisko atmiņu – brīvā operatīvā atmiņa (RAM) sistēmā
  • Virtuālo atmiņu – tā saucamais Page file, ko lieto SOLIDWORKS process, šo lielumu SOLIDWORKS eksperti iesaka palielināt līdz pat divām reizēm lielāku ja Jums ir SSD disks, kā operatīvās atmiņas apjoms sistēmā
  • Darba virsmas apjomu (Desktop Heap) – Windows rezervētās atmiņas apjoms priekš lietotāja vienībām, kā atvērtie logi, izvēlnes, kursori, ikonas, tastatūras saīsnes u.c.
  • GDI objektus – resurss, kas uztur grafiskos elementus, kā fontus, attēlus, telpisku ķermeņu virsmas u.c.. Noklusējuma Windows OS lielums ir 10 000 objekti uz procesu, bet, ja nepieciešams, ir iespējams veikt izmaiņas Windows reģistros, lai šo apjomu palielinātu.

Visbiežāk novērotie paziņojuma parādīšanas iemesli ir operatīvās atmiņas trūkums un GDI objekti. Informāciju par tiem var apskatīt arī Windows Task manager.

5

GDI objektiem parasti pietiek ar 10 000 objektu ierobežojumu vienam procesam, bet, ja programmas pārstartēšana esošo problēmu nerisina un, Jūsu darba plūsmu bieži traucē programmas paziņojums dēļ GDI objektu paradīšanas, tad ir vērts apsvērt šī procesa Windows noklusējuma limitu palielinājumu.

Netiek rekomendēts, bet ir iespējams Windows sistēmā atslēgt SOLIDWORKS Resource monitor paziņojumus – to ir iespējams izdarīt ierakstot Start meklētājā Notifications & Actions.

6

Atrodot SOLIDWORKS Resource monitor sadaļu.

7

Nospiežot uz ikonas būs iespējams pārvaldīt paziņojumu attēlošanu.

8

Savukārt, skaņas signālus ir iespējams pārvaldīt sadaļā Sound, kas atrodama Start meklētājā.

9

Nonākot Sound izvēlnē, Jūs varat rediģēt visus Windows skaņu iestatījumus vai tikai SOLIDWORKS paziņojumu skaņas.

10

Ja Jums ir nepieciešams veikt vēl kādas papildus darbības, noteikti iepazīstieties ar zemāk esošajiem interneta resursiem kā arī konsultējieties ar PLM Group atbalsta dienestu: support@plmgroup.lv.

Sazinies ar PLM Group!

 
 
Noderīga informācija: