Ātrās meklēšanas funkcionalitāte, ko PDM ieviesa ar SOLIDWORKS 2020 versiju, lieti noder, lai ātri un viegli sameklētu nepieciešamos failus. Bet vai zinājāt, ka varat pielāgot šo funkcionalitāti, lai paplašinātu meklēšanas iespējas, un iestatīt to atbilstoši savām vēlmēm? Šodien aplūkosim ātrās meklēšanas pamatus un to, kā strādāt ar mainīgajiem, nosacījumiem un īsinājumtaustiņiem.
Mēs aplūkosim šādas 5 iespējas:
- Vairāku mainīgo pievienošana
- Nosacījumu izmantošana
- Vairāku mainīgo meklēšanas aktivizēšana
- Īsinājumtaustiņu izmantošana
- Mainīgo sarakstu veidošana
Darba sākšana ar pamata ātro meklēšanu
Viena no SOLIDWORKS PDM priekšrocībām vienmēr ir bijusi iespēja meklēt failus, izmantojot izvēlētos metadatus un integrētu meklēšanas rīku, kas ir daļa no PDM jau kopš sistēmas pirmsākumiem. Izmantojot šo meklēšanas rīku, varat dažādi kombinēt kritērijus, nodrošinot īpaši precīzu meklēšanu.

Taču praksē lielākā daļa PDM veikto meklējumu ir tikai faila nosaukuma/numura vai apraksta vienkārša meklēšana, un tad, iespējams, rodas sajūta, ka šo vienkāršo meklēšanas rezultātu iegūšanai jāveic pārāk daudz darbību.
Tāpēc, lai atvieglotu praktiski ikviena PDM lietotāja ikdienas darbu, SOLIDWORKS 2020 tika ieviesta ātrā meklēšana. Manuprāt, tā ir viena no labākajām un noderīgākajām funkcijām, kas ieviestas pēdējo pāris gadu laikā.
Tāpēc vēlos iedrošināt visus, kas vēl neizmanto ātro meklēšanu, sākt to darīt – es parādīšu, kā to iestatīt un izmantot ikdienas darbā. Tiem, kas jau izmanto ātro meklēšanu, raksta beigās tiks sniegti daži sarežģītāki piemēri.
Pirmkārt, ātro meklēšanu vienmēr atradīsiet Windows Explorer PDM saskarnes augšējā labajā stūrī, un jūs bez konfigurēšanas varat sākt meklēt failus pēc to nosaukumiem.


Noklikšķinot uz mazās bultiņas meklēšanas lodziņa labajā pusē, tiek parādītas vairākas iespējas. Piemēram, varat izvēlēties meklēšanu pašreizējā mapē, ar vai bez apakšmapēm vai visās krātuves mapēs. Redzēsiet, ka gadījumā, ja ātrā meklēšana nav konfigurēta, failus var meklēt tikai pēc to nosaukuma, jo tas ir vienīgais ieraksts pie kritērijiem “Search For” (Meklēt pēc).

Vairāku mainīgo pievienošana
Lai ātrajā meklēšanā varētu meklēt pēc vairākiem mainīgajiem, tas jāiestata “Administration Tool” (Administrēšans rīks). Kad esat atvēris rīku, izvērsiet mezglu “Lists” (Saraksti), ar peles labo pogu noklikšķiniet uz “Quick Search Variable List” (Ātrās meklēšanas mainīgo saraksts) un atlasiet “New List” (Jauns saraksts).

Dialoglogā vispirms nosauciet sarakstu, pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Add” (Pievienot) un atlasiet mainīgo, kuru vēlaties meklēt. Varat piešķirt šim mainīgajam aprakstošu nosaukumu, kas parādās sarakstā, un neaizmirstiet iestatīt atļaujas izmantot šo ātrās meklēšanas sarakstu attiecīgajiem lietotājiem un grupām.
Sarakstam var pievienot ne vairāk kā 5 mainīgos. Pēc tam poga “Add” kļūst pelēka, un mainīgos vairs nevar pievienot. Tā jābūt, lai funkcionalitāti nepadarītu pārāk sarežģītu un tā atbilstu savam nosaukumam: Quick Search jeb ātrā meklēšana.


Kad tas ir iestatīts un esat pieteicies krātuvē, varat piekļūt šiem mainīgajiem un izvēlēties, kurus no tiem vēlaties izmantot meklēšanā. PDM parādīs meklēšanas virknei atbilstošos rezultātus.



Vēl viena ātrās meklēšanas priekšrocība ir tā, ka funkcija atceras jūsu nesenos meklēšanas pieprasījumus, tāpēc, vienkārši noklikšķinot uz meklēšanas lauka, varat atlasīt bieži lietotos meklēšanas kritērijus no saraksta, neievadot nekādu informāciju.
Tas, iespējams, ir visizplatītākais ātrās meklēšanas pielietojums. Izmantojot šo funkcionalitāti, varat ietaupīt laiku un ikdienā efektīvāk strādāt ar PDM. Taču, protams, ātrā meklēšana ļauj veikt arī padziļinātu meklēšanu.
Nosacījumu izmantošana
Ja meklēšanas laukā ievadāt vairāk nekā vienu vārdu, noklusējuma operators ir nosacījums “AND” (UN), tas nozīmē, ka jāatrod visi ievadītie vārdi. Protams, varat arī rakstīt “AND” atklātā tekstā, lai labāk vizualizētu meklēšanu, taču rezultāts būs tāds pats.


Protams, līdzīgi var izmantot nosacījumus “OR” (VAI) un “NOT” (NĒ).


Ja nosacījumus izmantojat atklātā tekstā (proti, rakstot “AND”, “OR”, “NOT”), noteikti rakstiet tos ar lielajiem burtiem, citādi tie tiks interpretēti kā daļa no meklēšanas virknes.
Tā vietā, lai nosacījumus attēlotu atklātā tekstā, varat izmantot simbolus saskaņā ar šo tabulu:

Vairāku mainīgo meklēšanas aktivizēšana
Kā redzams šajos piemēros, PDM apvieno ievadītos kritērijus tikai vienā no saraksta mainīgajiem, lai gan mēs, iespējams, esam izvēlējušies divus vai vairākus meklējamos mainīgos. PDM pēc noklusējuma meklēs visos atlasītajos mainīgajos, līdz pirmajam trāpījumam, un tad apvienos kritērijus tikai šajā mainīgajā.
Lai aktivizētu vairāku mainīgo meklēšanu, meklēšanas pieprasījuma sākumā ir jāievada kols (:). Tad PDM apvienos visus meklēšanas kritērijus visos atlasītajos mainīgajos. Tāpēc, lai iegūtu gaidītos rezultātus, ieteicams paplašinātās meklēšanas pieprasījuma sākumā vienmēr ievadīt kolu. Ja neiekļaušu kolu zemāk sniegtajā meklēšanas pieprasījumā, neiegūšu nekādus rezultātus, bet, pievienojot kolu, tikšu pie meklētā rezultāta.

Īsinājumtaustiņu izmantošana
Lai vēl vairāk paātrinātu meklēšanu, iesaku izmantot īsinājumtaustiņus, kas pieejami ātrajā meklēšanā, kā redzams tālāk sniegtajā tabulā.
Es personīgi esmu radis izmantot taustiņu “Escape”, lai aizvērtu meklēšanu. Kurš no īsinājumtaustiņiem kļūs par jūsu favorītu?

Mainīgo sarakstu veidošana

Kā minēts iepriekš, ātrās meklēšanas nolaižamajā sarakstā var pievienot tikai 5 mainīgos pēc jūsu izvēles, bet ko darīt, ja, pēc jūsu domām, ar to nepietiek?
Pēdējais padoms – šo ierobežojumu var apiet, nevis ievadot sarakstā vairāk mainīgos, bet gan izveidojot citu sarakstu un piešķirot tam pašam lietotājam vai grupai piekļuvi vairāk nekā vienam sarakstam. Tādā gadījumā mainīgie no visiem šiem sarakstiem tiks pievienoti ātrās meklēšanas nolaižamajam sarakstam.
Izmantojiet PDM iestatījumus maksimāli efektīvi
Ja vēl neizmantojat ātro meklēšanu, sāciet to darīt jau tagad, lai racionalizētu savu PDM ikdienas darba plūsmu. Ja jau izmantojat ātro meklēšanu, pārejiet nākamajā līmenī, izmantojot Būla operatorus un vairāku mainīgo meklēšanu. Tādējādi ātrā meklēšana kļūst vēl ātrāka.
Pielāgojiet meklēšanas funkcionalitāti, lai pieskaņotu tās iespējas un iestatījumus savām vajadzībām.