ClampOn

  • ClampOn panāca lielāku produktivitāti pārslēdzoties no AutoCAD un Inventor uz vienu sistēmu, apvienojot PDM darba plūsmu ap SOLIDWORKS risinājumiem.
  • Uzlaboja komunikāciju starp visiem departamentiem organizācijā.
  • Samazināja piegādes laiku līdz klientam, pateicoties paralēlam darbam ar dokumentāciju un produkta izstrādi.

“Lielā mācība, kas gūta, pārejot uz SOLIDWORKS un PDM, patiesībā bija redzēt visas iespējas, kuras mēs iegūstam, izmantojot drošas sistēmas un strādājot pēc sakārtotas darba plūsmas,” saka Vidars un piebilst: “ar šo PDM mums patiešām ir palīdzējis.”

THE CHALLENGE

Strādājot pašpasludinātājā “pasaules zemūdens galvaspilsētā” Bergenā, ClampOn izstrādā un ražo pasaulē vadošos viedos ultraskaņas sensorus naftas un gāzes nozarei. 85–90 procenti no produkcijas tiek eksportēti uz visu pasauli. Īpaši precīziem instrumentiem ir jāatbilst nozares augstajiem standartiem un jākalpo 30 gadus skarbajos zemūdens apstākļos. Viena no ClampOn stiprajām pusēm ir tā, ka viņiem visi departamenti ir zem viena jumta, taču viņu digitālā darbplūsma ne vienmēr ir balstījusies uz kopīgo strādāšanas veidu.

THE SOLUTION

Vidar Hundvin vairāk kā četrus gadus strādājis par inženieri ClampOn uzņēmumā. “Kad es sāku strādāt ClampOn, mums bija savākti dažādu CAD programmu faili vairāk kā 20 gadu garumā, visi glābājās dažādās vietās. Lai palielinātu savu produktivitāti un nodrošinātu labāku saziņu, mēs jutām, ka nepieciešams apvienot visu mūsu darbu vienotā CAD sistēmā un vietā un, ka šo visu mums ir jāsavieno ar jaunu ERP sistēmu.”

ClampOn pieņēma lēmumu izmantot SOLIDWORKS risinājumu priekšrocības sadarbībā ar PLM Group un veica būtisku savas datubāzes atjauninājumu. AutoCad un Inventor modeļi tika pārmodelēti iekš SOLIDWORKS un saglabāti SOLIDWORKS PDM, kamēr esošos SOLIDWORKS failus varēja vienkārši importēt jaunajā PDM risinājumā.

“Man ir pieredze dažādu CAD programmu lietošanā un uzskatu, ka SOLIDWORKS ir ļoti intuitīvs”, skaidro Vidar. “Ir ļoti viegli apgūt pamatus, un tas ir ļoti advancēts, ja vēlies iedziļināties dažādos SOLIDWORKS aspektos. Tas ir ātrs un ļauj man koncentrēties darbam, nevis tērēt laiku tam, lai meklētu kā kaut ko izdarīt.”

Visi departamenti iegūst no jaunās PDM sistēmas

“Lielā mācība, kas gūta, pārejot uz SOLIDWORKS un PDM, patiesībā bija redzēt visas iespējas, kuras mēs iegūstam, izmantojot drošas sistēmas un strādājot pēc sakārtotas darba plūsmas, ”saka Vidars un piebilst:“ ar šo PDM mums patiešām ir palīdzējis.”

No jaunā risinājuma iegūst ne tikai inženieru departaments, tas ir lielisks laika ietaupīšanas instruments arī pārējām nodaļām. Piemēram, loģistikas nodaļa var vienkārši iegūt failu no SOLIDWORKS, pievienot datus un atvieglot tā lietošanu savā ERP sistēmā.

“Mums arī ir šī maģiskā poga”, lepojas Vidar, “Kad mēs esam pabeiguši jauno produktu, mēs varam ļoti vienkārši eksportēt visus produkta datus ERP sistēmā, ar pievienotajiem rasējumiem un visu nepeiciešamo informācju apakšpiegādātājiem un ražošanas nodaļai.”

ClampOn izmanto SOLIDWORKS Composer, lai ilustrētu savu produktu gala lietotāju dokumentācijā. Šī dokumentācija satur instalācijas rokasgrāmatu un instrumenta tehnisko datu lapas. Projektu inženieris Robert Harrison skaidro: “Kad modeļi ir atjaunināti, nepieciešams atspoguļot to lietotāju dokumentācijā, un mēs zinām, ka tagad tas ir izdarāms ar dažu klikšķu palīdzību. Tādā veidā mēs esam pārliecināti, ka lietotāja rokasgrāmatas vienmēr ir atjauninātas un tās satur jaunāko informāciju.

Pirms tam, lietotāju grāmatas tika rakstītas tad, kad attīstības process ir noslēdzies, taču ar SOLIDWORKS Composer un PDM, ClampOn var strādāt ar lietotāju dokumentāciju daudz agrāk. “Tas nozīmē, ka mēs varam veidot lietotāju grāmatas paralēli izstrādes procesam, kas ir daudz labāk nekā gaidīt, kamēr produkts tiks pabeigts”, saka Roberts un piebilst: “Kas nozīmē to, ka mums ir materiāls priekš dokumentācijas daudz atrāk un mēs daudz ātrāk varam nogādāt to klientam”.

Plūstošā ERP integrācija kopā ar PLM Group

Lai savienotu SOLIDWORKS ar ERP sistēmu, ClampOn cieši sadarbojās ar PLM Group profesionālo tehniskā atbalsta komandu. Tas ir svarīgs process, kurā abām pusēm bija perfekti jāsaprot vienam otru, lai saprastu, kā PDM sistēma varētu tikt pielāgota uzņēmuma īpašajām vajadzībām.

“Pēc dažu nedēļu testēšanas un kļūdu novēršanas, mēs iegājām darba ritmā, un tas darbojas perfekti kopš pirmās dienas,” saka Vidar. “Mēs jutāmies ļoti pārliecināti un droši izvēloties PLM Group šim uzdevumam. Tagad mēs esam pārliecināti par savu risinājumu un varam viegli pielāgoties nākotnes izaicinājumiem.”