LMCE Group

LMCE Group veido labāku pasauli, kurā ir mazāk mašīnu. SOLIDWORKS risinājumi sniedz projektētājiem iespēju nodarboties ar produktu izstrādi neatkarīgi no viņu atrašanās vietas, tāpēc tas ir labs risinājums grupas līmenī. Lännen Tractors pētniecības un attīstības vadītājs Ville Pesonens (Ville Pesonen) stāsta, kā SOLIDWORKS PDM Professional programma ir uzlabojusi uzņēmuma datu pārvaldību.

Ilgtspējīgi produkti ar inovatīviem rīkiem

LMCE Group (Lännen Mobile Construction Equipment) ir starptautisks uzņēmums, kas nodrošina daudzfunkcionālus viedos un mobilos risinājumus . Tas nozīmē, ka projektētāji izstrādā kvalitatīvus produktus, kas ilgi kalpo, nodrošina zemu CO2 izmešu daudzumu un spēj nodrošināt vairāku uzdevumu vienlaicīgu izpildi, kā arī veikt dažādu veidu mašīnu uzdevumus. SOLIDWORKS risinājumi palīdz projektētājiem sasniegt šo mērķi.

LMCE Group joprojām ir privāts uzņēmums, un tās rūpnīcas atrodas Somijā un Zviedrijā. Uzņēmumā strādā 160 cilvēki un tā pirmsākumi meklējami divdesmitā gadsimta piecdesmitajos gados. Grupā ietilpst šādi uzņēmumi:

· Lännen MCE Oy, Lännen Tractors Oy un Aquamec Oy Somijā

· Lannen Tractors AB un Lundberg Hymas AB Zviedrijā.

LMCE Group ražo mašīnas dažādām vidēm un mērķiem: piemēram, viedos un mobilos risinājumus infrastruktūrai un sabiedriskajiem darbiem, komunālajai inženierijai, pilsētu un īpašumu uzturēšanai, kā arī ūdens videi.

SOLIDWORKS PDM Professional LMCE Group

Lännen 8700M – ātrs daudzfunkcionāls ekskavators-iekrāvējs

Ieguvumi ar SOLIDWORKS PDM Professional

Pirms vairākiem gadiem uzņēmums pārņemšanas rezultātā ieguva papildu SOLIDWORKS licences, kā rezultātā LMCE Group ietvaros raisījās diskusija par pāreju no vairāku CAD programmu vides uz vienu platformu.

„Mēs nolēmām turpināt lietot SOLIDWORKS produktus un pārgājām uz SOLIDWORKS PDM risinājumu. Tā kā SOLIDWORKS PDM Professional ir pilnībā integrēts ar platformu SOLIDWORKS CAD, tad PDM Professional bija pašsaprotama izvēle,” saka pētniecības un attīstības vadītājs Ville Pesonens.

Lēmums pārvaldīt savus datus platformā PDM palīdzēja optimizēt produktivitāti un sadarbību

„Ir labi, ja var izmantot tikai vienu PDM sistēmu, tāpēc es domāju, ka turpmāk sadarbība grupas ietvaros būs vēl raitāka. Tā kā produkts tiek plaši izmantots, tas sniedz mums lielāku elastību, sadarbojoties ar apakšuzņēmēju projektētājiem. Ja viņiem jau ir SOLIDWORKS licence un viņi pārzina programmatūru, mums tikai jānodrošina nomas licences, lai viņi varētu piekļūt mūsu PDM sistēmai.”

LMCE Group paplašinājās, sākot izmantot jaunu uzņēmējdarbības modeli, – piedāvājot projektēšanu kā pakalpojumu

Ja produkts ir izstrādāts mākoņa platformā, nav nozīmes, kur projektētāji strādā – uzņēmumā vai ārpus tā. Projektēšanas resursus var izmantot arī grupas ietvaros, kas ne vien rada jaunus izaicinājumus projektētājiem, bet arī palīdz noturēt talantīgus projektētājus uzņēmumā.

SOLIDWORKS ir profesionāla projektēšanas programmatūra, kuru izmanto ne vien mūsu projektētāji, bet arī daudzi apakšuzņēmumi. Strādājot ar veco PDM sistēmu, apakšuzņēmēju skaits, ar kuriem Lännen Tractors varēja sadarboties, bija ļoti ierobežots, jo projektētājiem nebija darba pieredzes ar citu programmatūru, izņemot SOLIDWORKS.

„Tagad projektēšana neaprobežojas tikai ar mūsu pašu produktiem, Lännen Tractors piedāvā projektēšanas pakalpojumus arī citiem uzņēmumiem, slēdzot līgumus. Iekrāvējs uzņēmumam Mecalift un N-sērijas retināšanas kombains uzņēmumam Nisula Forest ir produkti, kas izstrādāti sadarbībā ar Lännen Tractors,” stāsta Ville Pesonens.

SOLIDWORKS PDM Professional LMCE Group

Foto: Nisula Forest Oy – N6 dežurē retināšanas kombains

PDM Pro var optimizēt atbilstoši uzņēmuma vajadzībām

Mūsdienās Lännen Tractors projektēšanas darbi galvenokārt tiek veikti platformā SOLIDWORKS. Taču sākumā esošā ražošanas sistēma nedarbojās kopā ar SOLIDWORKS. Tāpēc, kad tika ieviesta jaunā programmatūra, tā tika izmantota tikai jaunu produktu projektēšanai. Tādējādi projektēšanas darbi netraucēti varēja turpināties pārejas posmā.

„PDM Pro ir pieejamas opcijas, un tās pielāgošanai jūsu uzņēmuma vajadzībām nepieciešama pacietība. Taču viss tika nokārtots diezgan ātri,” atceras Ville.

Ja esat gatavi sākumā veltīt zināmu laiku uzdevumu iestatīšanai, tas ir tā vērts, un pēc tam darbs sagādās prieku. PDM Pro ir loģiska sistēma – ja kaut kas nedarbojas, vienmēr ir skaidrs iemesls un ir pieejams labojums.

PLM atbalsts ir pieejams katru dienu visu diennakti

„Mēs izmantojam PLM Group pakalpojumus jau daudzus gadus, un arī par atbalsta pakalpojumiem varam teikt tikai labus vārdus. Ar atbalsta dienestu var ērti sazināties pa tālruni vai e-pastu, un palīdzība ir pieejama tieši tad, kad tā ir nepieciešama,” stāsta Ville un piebilst:

„Sākumā mums bija tehniskas problēmas, kas galvenokārt bija saistītas ar preferenču iestatījumiem, taču PLM Group tehniskā atbalsta dienests mums palīdzēja tikt ar tām galā. Programmatūras ieviešana uzņēmumā Lännen Tractors kopumā noritēja labi, un nākotnē mēs plānojam izmantot PLM Group atbalsta pakalpojumus arī programmatūras ieviešanā mūsu apakšuzņēmējiem.”

Kā nākamais tiks izmēģināts Web2 risinājums

Lännen Tractors tagad ir ieviesis PDM Professional, un turpmākie soļi būs saistīti ar SOLIDWORKS tiešsaistes (WEb2) saskarni — šo opciju viņi vēl nav izmēģinājuši.

Web2 saskarne ir vienkāršāka un lētāka PDM versija, un to galvenokārt izmanto detaļu, modeļu, datu karšu un produkta materiālu saraksta priekšskatīšanai. Tajā var arī viegli koplietot un izdrukāt informāciju. Programmu nav vajadzīgs atsevišķi instalēt, jo tā darbojas tīmekļa pārlūkprogrammā. Šī vienkāršotā versija nodrošina attālo piekļuvi, ja jums nav izveidots savienojums ar to pašu tīklu, kurā atrodas jūsu uzņēmuma serveri.

„Uzņēmumā Lännen Tractors programmu PDM Professional izmanto projektētāji, un tagad mums jāpārbauda, vai Web2 risinājums ir piemērots ražošanas, pēcpārdošanas un pārdošanas vajadzībām. Ja viss noritēs labi, mēs to ieteiksim arī citiem mūsu uzņēmumiem, kā arī LMCE Group. „

Web2 ierīkošanai ir nepieciešama minimāla iestatīšana, ja to izmanto tikai iekšējā tīklā. Ja šis risinājums tiek izmantots ārpus uzņēmuma tīkla, tam ir nepieciešams atsevišķs sertifikāts. Piemēram, ražošanā darbinieki var priekšskatīt 3D modeļus un rasējumus, kā arī vajadzības gadījumā tos izdrukāt. Web2 darbojas ne tikai datorā, bet arī viedtālrunī un planšetdatorā.

Apmeklējiet LMCE grupas vietni vai sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par mūsu risinājumiem.

LMCE Group

„Mēs izmantojam PLM Group pakalpojumus jau daudzus gadus, un arī par atbalsta pakalpojumiem varam teikt tikai labus vārdus. Ar atbalsta dienestu var ērti sazināties pa tālruni vai e-pastu, un palīdzība ir pieejama tieši tad, kad tā ir nepieciešama.”

Ville Pesonen